روانشناسی

روان درمانی چیست؟

روان درمانی یک شیوه درمانی است برای درمان اختلالات روانی و حل مسائل عاطفی و هیجانی که بر مبنای رابطه بین روان درمانگر و مراجع شکل می گیرد.

4 آذر 1399

خبرنگاران نقش موثر کاردرمانی در کاهش عوارض اختلال فلج مغزی بچه ها

تهران - خبرنگاران - عضو هیات علمی گروه آموزشی کاردرمانی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی گفت: تکنیک های کاردرمانی برای بچه ها دچار فلج مغزی CP به تسهیل مراحل رشد حرکتی کودک (مانند نشستن، سینه خیز تا راه رفتن و کسب توانایی استفاده از پله) به عنوان شاخص های...

3 آذر 1399

7 دشمن سلامتی پوست را بشناسید

شاید کم و بیش با عوامل خارجی که به سلامت پوست آسیب می رسانند آشنا بوده و نسبت به آنها حساس باشید، اما همیشه امکان مراقبت از خود و پیشگیری از مسائل بلند و کوتاه مدت با مراقبت درست وجود دارد.

28 آبان 1399

کارت ورود به جلسه بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی منتشر شد

کارت ورود به جلسه مرحله نهایی بیست و پنجمین المپیاد علمی دانشجویی کشور از امروز، 22 مهر در سایت سازمان سنجش منتشر شده است.

27 آبان 1399

خبرنگاران پیشگیری از آسیب ها با طرح نماد در مدارس

کرج - خبرنگاران- معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش استان البرز ، پیشگیری میز خدمات طرح ملی نماد را بستری مناسب برای پیشگیری از آسیب ها در بین جامعه دانش آموزی دانست و گفت: این طرح در واقع مکمل اورژانس اجتماعی است.

19 شهریور 1399

بنتانکور: آلگری به من اعتماد به نفس داد، رونالدو اشتیاق فوق العاده ای برای پیروزی دارد

هافبک اروگوئه ای تیم فوتبال یوونتوس از هم تیمی پرتغالی اش و سرمربی پیشین این تیم تمجید ویژه ای کرد.

20 مرداد 1399

کرونا و باطن دولت ها

یک شرکت دانش بنیان ایران، 40 هزار کیت سرولوژی کووید 19 به اروپا صادر نموده است. مدیر بازرگانی این شرکت گفته از 60 کشور جهان برای ارسال این محصول، درخواست های متعددی به دست شان رسیده است.

14 تیر 1399

وقوع مشکل اختلال سوگ در دوران پساکرونا ، غفلت از پیشگیری، ضعف عظیم سیستم درمانی کشور

رئیس سازمان روان شناسی و مشاوره به مناسبت روز روان شناس و مشاوره می گوید اختلالات روانی متعددی بعد از دوران کرونا در بسیاری از مردم به وجود خواهد آمد که این دوره پساکرونا نام می گیرد.

11 تیر 1399

طراحی دکوراسیون دفتر کار

سه توصیه در زمینه طراحی دکوراسیون دفتر کار ، که راندمان کاری را افزایش می دهندمطالعات نشان داده که ساده ترین راهکارهای حل مشکل راندمان کاری کارمندان، در ایجاد تغییرات اولیه در طراحی دکوراسیون دفتر کار نهفته است. نورپردازی روشن و طبیعی، و یک ترکیب رنگ...

15 خرداد 1399

رییس یوفا: شاید بازی های باقی مانده لیگ قهرمانان هرگز برگزار نشوند

الکساندر شفرین به عنوان رییس یوفا بیان نمود که احتمال برگزار نشدن بازی های باقی مانده لیگ قهرمانان و لیگ اروپا وجود دارد.

5 خرداد 1399

خبرنگاران مصرف روزانه 6 هزار ماسک در بیمارستان امام رضای تبریز

تبریز- خبرنگاران - رییس مرکز آموزشی درمانی امام رضا در تبریز اعلام نمود: روزانه در این مرکز یکهزار عدد ماسک فیلتردار و پنج هزار عدد ماسک معمولی مصرف می گردد.

2 خرداد 1399

تأثیر علوم شناختی بر موفقیت رسانه ها در تغییر زاویه دید مخاطبان

دبیر علمی نخستین کنفرانس علوم شناختی و رسانه خبرنگاران گفت: رسانه ها بر اساس اطلاعاتی که ارائه می نمایند، واکنش های افراد را راهنمایی و به این واسطه زاویه دید آنها را تغییر می دهند.

6 بهمن 1398

وقتی کتابداران مدارس خودشان کتاب نمی خوانند!

یک کارشناس کتاب کودک و نوجوان می گوید: متاسفانه معلم ها در صندلی خودشان نیستند، معلم حرفه وفن یا معلم پرورشی کتابدار می گردد و اغلب کتابداران مدارس حتی خودشان کتاب نمی خوانند.

3 دی 1398

پیروزی استقلال با چهار گل قابل پیش بینی نبود

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال در یکی از بهترین نمایش های این فصلش توانست سایپا را در ورزشگاه شهدای شهر قدس با 4 گل شکست دهد تا هواداران این تیم با امیدواری بیشتری کار آنها را در ادامه فصل دنبال کنند.

15 آذر 1398

نقدها صریح مدیرعامل ناجی هنر از متری شیش و نیم و بوی باران

مجتبی رشوند مدیرعامل ناجی هنر ضمن تشریح تازه ترین فعالیت ها و اقدامات این مرکز به انتقاد از تصویر ارائه شده از پلیس در فیلم متری شیش و نیم و سریال بوی باران پرداخت.

24 آبان 1398

فال روزانه 30، 05، 1398

فال روزانه چهارشنبه 30 مرداد 1398چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان استدوست عزیزی که 30 مرداد به جهان آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی احساساتی، دارای قدرت تخیل قوی، هوادار سادگی، خونگرم، مهربان و دارای اعتماد به نفس بالا هستید. شما در میان دوستان خود از...

28 شهریور 1398

چه بخوریم که خوب بخوابیم؟

تریپتوفان یک اسید آمینه حیاتی است و گفته می گردد خواب راحت می آورد. دلیل چنین باوری این است که تریپتوفان یکی از مواد اولیه برای فراوری سراتونین و ملاتونین در مغز است، دو هورمونی که در بدن انسان ایجاد خواب آلودگی می نمایند.

11 مرداد 1398

تبریز، جرج لیکنز: خوشحالم بازیکنانم کار اضافی انجام ندادند، هنوز اول کار هستیم

جرج لیکنز، سرمربی تیم فوتبال تراکتورسازی تبریز گفت: خیلی ها می گفتند بازی دادن به ملی پوشان ریسک است.

20 خرداد 1398

لیگ اروپا؛ میلان در یونان در جستجوی راه صعود، مصاف های تشریفاتی آرسنال و چلسی با رقبا

مرحله گروهی مسابقات لیگ اروپا، امشب با برگزاری دیدار های هر 12 گروه به انتها می رسد.

17 اردیبهشت 1398

توانبخشی در خانه با یاری بازوی رباتیک

عملیات توانبخشی بیماران سکته مغزی معمولا یک روند آهسته و دقیق داشته و احتیاج به یک استقامت خوب روانی و یاری افراد باتجربه و متخصص در این زمینه دارد.

3 فروردین 1398