فرهنگ و هنر

شگرف ترین مکان های دنیا را بشناسید

منحصر بفرد ترین جاذبه های طبیعی جهانکل هستی خود یک شگفتی و معمای بزرگ است و در این میان سیاره زمین پر از جاذبه های حیرت آور است. از مکان های معروف که آنها را می شناسیم تا مکان هایی که حتی دلیل بوجود آمدنشان را هم نمی دانیم. حتی بسیاری از سازه های دست بشر...

20 آبان 1398

برگزاری نشست تخصصی بچه ها در موزه ملی ایران

نشست تخصصی بچه ها با نیازهای ویژه، فرصت های برابر به مناسبت بزرگداشت هفته کودک، در موزه ملی ایران برگزار می گردد.

19 آبان 1398

تشریح برنامه های آ موزشی کانون های مساجد کهگیلویه وبویراحمد

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کهگیلویه و بویراحمد برنامه های آموشی کانون های مساجد در این استان را تشریح کرد.

17 آبان 1398

شورای ارزیابی جشنواره موسیقی فجر تشکیل می شود

شورای ارزیابی سی وپنجمین جشنواره موسیقی فجر بر اساس آیین نامه از ابتدای جشنواره تشکیل می شود.

17 آبان 1398

جشن تولدی برای محمدرضا شجریان

شاگردان قدیم و جدید محمدرضا شجریان به بهانه زادروز این هنرمند گرد هم آمدند.

11 آبان 1398

گردشگری نجومی نیازمند تبلیغات بیشتر است

متین نجارزاده گفت:ضعف های بسیاری در زمینه معرفی کشورمان به لحاظ گردشگری نجومی نسبت به کشور های اروپایی وجود دارد.

11 آبان 1398

لوبلاگ آنالیز کرد: گسترش قدرت روسیه در منطقه و نفوذ در یمن

ایسنا نوشت: سایت لوبلوگ خاطرنشان کرد که قدرت نرم روسیه وارد یمن شده و حمایت این نیروها از شورای انتقالی جنوب یمن صندلی آن را تقویت می نماید.

10 آبان 1398

دلیل محبوبیت اتوبوس های VIP در بین مردم چیست؟

سیستم حمل و نقل جاده ای به دلیل ارزانی و استفاده از مسیرهای مسافرت بیشترین حمل و نقل مسافر را در بین سایر خطوط و وسایل نقلیه به خود اختصاص داده است. کسانی که با اتوبوس به مسافرت پرداخته اند، به نوع های مختلف این وسیله نقلیه برخورده اند.

8 آبان 1398

فیلم مست عشق؛ فراوری مشترک ایران و ترکیه

این فیلم سینمایی فراوری مشترک ایران و ترکیه است و به برشی از زندگی شمس و مولانا در شهر قونیه می پردازد. مهران برومند، تهیه کننده مست عشق است، فیلم نامه را فرهاد توحیدى و حسن فتحى نوشته اند.

6 آبان 1398

اجرای 10 طرح احیای هنرهای سنتی در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری

رئیس گروه پژوهشی هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی با اعلام اجرای 10 طرح برای احیای هنرهای سنتی گفت: شناسایی توانایی های بالقوه و بالفعل هنرهای سنتی و تولیدات صنایع دستی، شناسایی و کشف مزیت های جدید این هنرها، از اهداف اصلی طرح هاست.

3 آبان 1398

تاسیسات گردشگری برای معلولین مناسب سازی می گردد

کارگروه مشترک دبیرخانه ستاد مناسب سازی با حضور معاون گردشگری و با هدف احصا و پیگیری مصوبات اجرایی جهت مناسب سازی تاسیسات گردشگری کشور برای استفاده معلولین و جانبازان معزز، تشکیل شد.

30 مهر 1398

پراکندگی نامتوازن سالن های سینما در شرق پایتخت

علی الله سلیمی-دبیر تحریریه:شهر تهران سینما کم ندارد اما همه محله های این شهر به یک میزان از سالن های سینما بهره مند نیستند.

28 مهر 1398

تخریب 8 مورد ساخت وساز غیرمجاز در اراضی سایت باستانی شهر کهن نیشابور

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیشابور از تخریب هشت مورد ساخت وساز غیرمجاز در اراضی سایت باستانی شهر کهن نیشابور اطلاع داد.

27 مهر 1398

پیش داوری مانع ارتباط فیلم ساز و مخاطب می گردد

متاسفانه باید گفت آن چه که مانع ارتباط فیلم ساز و مخاطبانش می گردد، پیش داوری است. قضاوتی که در همه امور زندگی ما جاری است و اغلب ما بر اساس آن نسبت به فیلم ها و مستندهای فراوری شده واکنش نشان می دهیم.

25 مهر 1398

پیروان سایر ادیان چه نظری در مورد سیدالشهدا(ع) دارند

خاخام حمامی لاله زار مرجع دینی کلیمیان ایران گفت: قیام عاشورا با ذات انسان هم خوانی دارد. اگر انسان چشم حقیقت بین خود را نبسته باشد، در می یابد که مولفه های قیام عاشورا جزء سرشت آدمی است.

25 مهر 1398

موزه مقدم - تهران

این خانه که به دلیل داشتن اشیای تاریخی و کران قیمت به یکی از گران ترین خانه های جهان تبدیل شده است ، متعلق به استاد محسن مقدم پسر کوچک احتساب الملک شهردار دوره ناصرالدین قاجار می باشد.

21 مهر 1398

شهر زیبای سرعین، شهر چشمه های آب گرم

کشور ایران با اقلیمی چهار فصل، دارای طبیعتی زیبا و دیدنی است که هر کدام ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند. شهر سرعین، یکی از شهرهای توریستی ایران است که با چشمه های جوشان و آب گرم خود شهرتی جهانی دارد، اما شهر زیبای سرعین علاوه بر داشتن این چشمه های معدنی...

19 مهر 1398

تفاهم نامه همکاری ادارات کل میراث فرهنگی و آموزش پرورش تهران امضا شد

مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران گفت: تفاهم نامه همکاری با اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران با هدف حمایت از فراوری و عرضه دست ساخته های دانش آموزشی در حوزه صنایع دستی و همچنین معرفی رشته گردشگری برای دانش آموزان هنرستانی منعقد شد.

15 مهر 1398

سومین همایش آموزشی توانمندسازی تشکل های مردم نهاد خراسان رضوی افتتاح شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی با بیان این که فقط 17 سمن در حوزه میراث فرهنگی فعال هستند، گفت: نیازمند همکاری و همراهی سمن ها هستیم.

15 مهر 1398

آثاری از ایران در شهر ممنوعه

نمایشگاه دنیای لونگ چوان: سلادون لونگ چوان و جهانی شدن در کاخ جایی گونگ در کاخ موزه شهر پکن (شهر ممنوعه) علاوه بر نمایش هنر و صنعت ساخت سلادون ها در کشور چین، در واقع کوشش می نماید تا رابطه تمدن ها در گذشته دور را بیان کند، بخصوص رابطه دو تمدن بزرگ...

14 مهر 1398
تعداد: (65)