کسری بودجه دولت آمریکا از 3 تریلیون دلار گذشت

به گزارش شهر سرگرمی، وزارت خزانه داری آمریکا گفت کسری بودجه دولت این کشور در سال مالی جاری از مرز 3 تریلیون دلار عبور کرده و احتمالاً تا سرانجام سال به بیش از 3.3 تریلیون دلار خواهد رسید.

کسری بودجه دولت آمریکا از 3 تریلیون دلار گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت خزانه داری آمریکا روز جمعه در گزارشی اعلام کرد کسری بودجه دولت این کشور در سال اقتصادی 2020 از مرز 3 تریلیون دلار فراتر رفته است.

کسری بودجه دولت آمریکا از ابتدای سال اقتصادی جاری تا انتها ماه آگوست (10 شهریور) در حالی از 3 تریلیون دلار گذشته که هنوز یک ماه تا انتها سال اقتصادی 2020 -که در انتها ماه سپتامبر یعنی اواسط مهرماه به انتها می رسد- باقی مانده است.

بر اساس گزارشی که هفته گذشته دفتر بودجه کنگره آمریکا (CBO) منتشر کرد، انتظار می رود کسری بودجه دولت آمریکا در انتها سال اقتصادی جاری به بیش از 3.3 تریلیون دلار برسد که این رقم بیش از 2 برابر رکورد قبلی (1.4 تریلیون دلار در سال 2009) است.

گزارش وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد که بیش از نیمی از این کسری بودجه ناشی از سیاست های انبساطی دولت این کشور برای مقابله با اثرات اقتصادی بحران کرونا بوده است؛ سیاست هایی که تا به امروز به نتیجه قابل توجهی ختم نشده است.

طبق آخرین آمارهای رسمی، تا به امروز بالغ بر 6.6 میلیون نفر در آمریکا به بیماری کووید-19 مبتلا شده اند که از این تعداد حدود 197 هزار نفر جان باخته اند.

آمریکا هم از لحاظ تعداد مبتلایان به بیماری کووید-19 و هم از لحاظ میزان مرگ ومیر بر اثر این بیماری، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر کشورها در رتبه نخست جهان قرار گرفته است.

واکنش کُند دولت آمریکا به ویروس کرونا که باعث شده این کشور با اختلاف بسیار زیادی نسبت به سایر کشورها، از لحاظ آمار مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در رتبه اول جهان قرار گیرد، نقدها بسیاری را علیه شخص دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و دولت وی برانگیخته است.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا نه تنها بخش بهداشت و درمان این کشور را دچار بحران جدی کرده، بلکه فعالیت بسیاری از کسب وکارها را به میزان چشمگیری کاهش داده و حتی برخی از آنها را به تعطیلی کشانده است، به طوری که طی این مدت چندین میلیون نفر از کارگران آمریکایی مشمول تعدیل نیرو شده اند.

علی رغم برداشته شدن برخی از محدودیت های مرتبط با شیوع ویروس کرونا و بازگشت تعدادی از کارگران اخراج شده، نرخ بیکاری در آمریکا همچنان به میزان قابل توجهی بالاتر از سطح قبل از بحران کروناست.

نرخ بیکاری در آمریکا حتی در برهه ای طبق آمارهای رسمی وزارت کار این کشور به حدود 15 درصد هم رسید؛ رقمی که بالاترین نرخ بیکاری در آمریکا طی بیش از 80 سال اخیر به شمار می رود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 آبان 1399 بروزرسانی: 4 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1163

به "کسری بودجه دولت آمریکا از 3 تریلیون دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه دولت آمریکا از 3 تریلیون دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید