اخبار اقتصادی

13 هزار و 275 سال حبس برای کلاهبردار تایلندی

دادگاهی در تایلند یک مرد کلاهبردار را به 13 هزار و 275 سال زندان محکوم نموده است.

22 آذر 1398

پنجمین رفراندوم و کوشش ونیزی ها برای جدایی

به دنبال سال ها مناقشات جدی بر سر مسائل گردشگری و دیگر امور داخلی میان ونیز و منطقه مستره، مردم این دو منطقه امروز(یکشنبه) برای بار پنجم به پای صندوق های رای رفتند تا مساله جدایی از یکدیگر را حل و فصل نمایند.

22 آذر 1398

عزم دهلی نو برای توسعه بندر چابهار در رقابت با چین، وزیر خارجه هند به تهران می آید

خبرنگاران: منابع هندی با اشاره به تصمیم دهلی نو برای توسعه بندر چابهار ایران در رقابت با چین اعلام کردند پیش از سفر وزیر خارجه هند به ایران در 13 اردیبهشت، کابینه هند طرح سرمایه گذاری 100 میلیون دلاری در این بندر را تصویب خواهد نمود.

22 آذر 1398

تحریم نمایشی سرکنسول پیشین عربستان در استانبول

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، آمریکا در اقدامی نمایشی محمد العتیبی سرکنسول سابق عربستان در استانبول را در لیست تحریم های خود قرار داد.

22 آذر 1398

اختصاص ردیف اعتباری برای طرح ملی گیاهان دارویی در بودجه 97

به گزارش خبرنگاران پیمان یوسفی آذر در نشستی خبری با بیان اینکه طرح ملی گیاهان دارویی در بودجه 97 بعد از 35 سال برای اولین بار ردیف اعتباری مستقل گرفته است، گفت: این اتفاق بسیار خوبی در جهت توسعه طرح ملی گیاهان دارویی است.

16 آذر 1398

پرواز در سرعت های مافوق صوت با موتور رم جت ایرانی محقق می گردد

ایران با کوشش یک شرکت دانش بنیان داخلی به لیست کشور های دارای فناوری موتور رم جت که یک فناوری پیچیده در حوزه صنعت هوافضاست، پیوست.

16 آذر 1398

در قلمرو گرگ های گرسنه

پادشاه عربستان با آن ناتوانی و مسائل حرکتی اش، طی یک مانور عظیم تجمل، از اندونزی تا آمریکا، دوره افتاده و هفته های گذشته را به سفرهای پرترافیک و پرهزینه گذرانده است.

13 آذر 1398

کشورهای هدف صادرات محصولات نانویی، عراق میزبان بیشترین محصول

کاوه دلیریدر مصاحبه با خبرنگاران با بیان اینکه عراق از جمله کشورهایی است که احتیاج به پوشاک، تصفیه آب و.. دارد زیرا سالهای سال درگیر جنگ بوده است، گفت: این موضوع توانسته در راستای صادرات محصولات برپایه تکنولوژی از سوی ایران به این کشور رونق بگیرد.

12 آذر 1398

ال بی سی از اقدام حریری برای وضعیت لبنان اطلاع داد

فارس نوشت: منابعی در لبنان گفتند که نخست وزیر این کشور طرحی برای حل بحران اخیر در لبنان طرحی را آماده نموده است.

11 آذر 1398

ترامپ: مکزیک مسئول بخش اعظمی از مسائل پیمان نفتا است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه یو اِس ای تودی، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در دیدار روز دوشنبه خود با جاستین ترودو نخست وزیر کانادا ضمن تعهد سپاری به ایجاد پلهای تجاری با این همسایه شمالی آمریکا از قصد خود برای اِعمال تغییرات جزئی در پیمان تجارت...

7 آذر 1398

ادبیات جهان در سال 2016 کدام چهره ها را از دست داد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ای بی سی نیوز، در میان چهره های ادبی که سال 2016 روی در خاک کشیدند شماری از مهمترین چهره های ادبی جهان جای داشتند.

6 آذر 1398

موگرینی از احتمال تحریم ترکیه اطلاع داد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید در نشست امروز شورای وزیران خارجه این اتحادیه، در خصوص اقدامات تقابلی علیه ترکیه بحث می گردد.

4 آذر 1398

داروی ارزان ایرانی سوغات خارجی ها!

نایب رییس انجمن داروسازان ایران با اشاره به افزایش قاچاق معکوس و چمدانی دارو بویژه به کشورهای همسایه، گفت: راه حل به حداقل رساندن چنین پدیده هایی در بازار دارو، واقعی کردن قیمت آن است.

3 آذر 1398

شفاف سازی قیمت ها در بازار لوازم خانگی یزد

سارا گلابگیریان- یزد- خبرنگار: استان یزد دارای رتبه اول کشور در نرخ تورم لوازم خانگی خبری بود که بسیاری از کاسبان لوازم خانگی را شوکه کرد، چراکه آنها اعتقاد دارند قیمت لوازم خانگی در یزد نسبت به استان های دیگر به مراتب کمتر است.

2 آذر 1398

ترکیه: عملیات نظامی در شمال سوریه چندین توطئه در منطقه را ناکام گذاشت

سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه در سخنانی گفت که عملیات نظامی کشورزش علیه کردها در شمال سوریه در آن واحد چندین توطئه علیه منطقه را خنثی کرد.

2 آذر 1398

فلاح: رقم قرارداد ایوانوویچ معقول و کمتر از مربیان داخلی است

مدیر تیم بسکتبال آویژه صنعت پارسا گفت: بودجه، تفاوت تیم ها معین می کند و هر تیم که پول بیشتر بدهد، طبیعتا بازیکن بهتری جذب می کند.

28 آبان 1398

رکورد دلار مربوط به چه سالی است؟

برخلاف ادعای ترامپ، بالاترین سطح ثبت شده دلار مربوط به سال 2019 نیست.

24 آبان 1398

کوشش عربستان برای دریافت تضمین توقف حملات پهپادی و موشکی!

منابع آگاه می گویند که سعودی ها کوشش دارند در روند مذاکرات، تضمینی را برای توقف حملات موشکی و پهپادی به زیرساخت های خود به دست آورند.

24 آبان 1398

نقدها صریح مدیرعامل ناجی هنر از متری شیش و نیم و بوی باران

مجتبی رشوند مدیرعامل ناجی هنر ضمن تشریح تازه ترین فعالیت ها و اقدامات این مرکز به انتقاد از تصویر ارائه شده از پلیس در فیلم متری شیش و نیم و سریال بوی باران پرداخت.

24 آبان 1398

اسمیول چگونه 50 میلیون نصب گرفت!

ترکیب دو کلمه sonic و mule کلمه جدید smule را ایجاد نموده که نام یکی از شرکت های بزرگ اما کمتر شناخته شده در عرصه موسیقی است. کسب وکار نوپای موسوم به اسمیول که از فعالان عرصه موسیقی است، نه فراوری کننده موسیقی و نه فروشنده یا تهیه کننده موسیقی است.

23 آبان 1398
تعداد: (109)