اردکانیان: کار بزرگی که به برکت جمهوری اسلامی صورت گرفته احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی است

به گزارش شهر سرگرمی، وزیر نیرو گفت: از خروجی دو واحد نیروگاه گازی سوخت مورد نیاز برای احداث یک واحد 160 مگاواتی بخار تأمین می شود.

اردکانیان: کار بزرگی که به برکت جمهوری اسلامی صورت گرفته احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران به نقل از وزارت نیرو، رضا اردکانیان امروز در آئین بهره برداری از 8 پروژه بزرگ صنعت آب و برق با اعتبار سه هزار و 974 میلیارد تومان در دو استان اردبیل و فارس که با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهوری و وزیر نیرو در قالب چهلمین هفته پویش #هرهفته -الف-ب-ایران برگزار شد، اضافه نمود: امروز از استان فارس شروع می کنیم و طرح های مهمی در سدسازی، آبرسانی و جمع آوری و تصفیه فاضلاب رسماً افتتاح خواهد شد.

وی اضافه نمود: پنجاهمین سد مخزنی ملی در دولت تدبیر و امید افتتاح خواهد شد و فراموش نکردیم که در ابتدای انقلاب با 19 سد شروع کردیم و امروز صد و نود و چهارمین سد مخزنی ملی در مدار بهره برداری قرار می گیرد و تا انتها دولت به 201 سد خواهیم رسید.

اردکانیان همچنین با اشاره به بهره برداری از تصفیه خانه آب فسا گفت: این چهل و چهارمین تصفیه خانه آب است که در دولت تدبیر و امید افتتاح می شود و تعداد تصفیه خانه های آب از 27 مورد ابتدای انقلاب به 163 می رسد.

وی اضافه نمود: در بخش فاضلاب نیز که نقش مهمی در ارتقای بهداشت عمومی و همچنین تأمین منابع آب برای مصارف موجه دارد تصفیه خانه آب شهر جدید صدرا به مدار می آید و هفتاد و هشتمین تصفیه خانه فاضلاب است که در این دولت افتتاح می شود و تعداد این ها از 4 مورد ابتدای انقلاب به 246 مورد می رسد.

وزیر نیرو گفت: این جهت تا انتها دولت ادامه خواهد داشت و تعداد تصفیه خانه های فاضلاب به 269 واحد می رسد.

اردکانیان گفت: در این دولت، هر 50 روز یک سد مخزنی ملی، حدود هر ماه یک تصفیه خانه فاضلاب و هر دو ماه یک تصفیه خانه آب به مدار بهره برداری آمده است.

وزیر نیرو گفت: علاوه بر استان فارس که در آن طرح های آب، نیروگاه های خورشیدی و فیبر نوری افتتاح می شود، در استان اردبیل نیز اولین واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان به ظرفیت 160 مگاوات افتتاح می شود.

وی اضافه نمود: کار بزرگی که به برکت جمهوری اسلامی اجرا شده احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی است. از خروجی دو واحد نیروگاه گازی سوخت مورد نیاز برای احداث یک واحد 160 مگاواتی بخار تأمین می شود که علاوه بر بهبود شرایط زیست محیطی صرفه جویی قابل ملاحظه ای هم در استفاده از گاز برای واحد سوم دارد.

اردکانیان گفت: در کشور حدود 30 هزار مگاوات واحد های سیکل ترکیبی از این طریق احداث شده است. با توجه به این که هر واحد آن سالانه حدود 250 میلیون مترمکعب گاز صرفه جویی می کند این میزان معادل 15.6 میلیارد متر مکعب گاز صرفه جویی شده در سال است.

وی اضافه نمود: این رقم قابل ملاحظه ای است و یکی از افتخارات کشور ما این است که در جدول جهانی جزو کشور هایی هستیم که سوخت نیروگاه های ما به میزان زیادی از گاز که نسبتاً یک سوخت پاک محسوب می شود، است.

اردکانیان ادامه داد: ایران چهارمین کشور بعد از آمریکا، روسیه و ژاپن است که درصد بالایی از سوخت نیروگاه های آن با حدود 80 درصد از گاز تأمین می شود که جهش قابل ملاحظه ای هم در این زمینه در دولت تدبیر و امید اجرا شده است.

وی اضافه نمود: نیروگاه های حرارتی که در این دولت به بهره برداری رسیده افزون بر 17 هزار و 400 مگاوات است که این رقم به بیش از 20 هزار مگاوات در انتها دولت خواهد رسید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 اسفند 1399 بروزرسانی: 30 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1456

به "اردکانیان: کار بزرگی که به برکت جمهوری اسلامی صورت گرفته احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردکانیان: کار بزرگی که به برکت جمهوری اسلامی صورت گرفته احداث نیروگاه های سیکل ترکیبی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید