هیچ کس از چگونگی اعمال و اجرای یارانه دارو آگاه نیست

به گزارش شهر سرگرمی، عضو کمیسیون بهداشت مجلس فرایند تخصیص یارانه دارو و تجهیزات پزشکی را مبهم اعلام نموده و خواهان ورود رئیس جمهور برای جلوگیری از گرانی دارو شد.

هیچ کس از چگونگی اعمال و اجرای یارانه دارو آگاه نیست

سیدجلیل میرمحمدی میبدی در جلسه علنی امروز مجلس در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور، وزرای بهداشت و اقتصاد، رئیس سازمان برنامه و بودجه، روسای بیمه سلامت و تأمین اجتماعی و نیرو های مسلح گفت: ارز دارو حذف شده و حدود 72 هزار میلیارد تومان جهت یارانه دارو و تجهیزات پزشکی اختصاص داده شده است.

نمایندگان مجلس شرایط حذف ارز ترجیحی بعضی کالا ها را در صورت لزوم معین کردند. مجلس بر این اساس مصوب کرد در صورتی که دولت قصد حذف کالایی را از سبد ارز ترجیحی داشته باشد، ترتیبات قانونی جبران زیان رفاه مصرف نمایندگان را برای کالا های اساسی با کالابرگ الکترونیکی انجام دهد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اعلام نمود: متأسفانه نه مجلس و نه کمیسیون بهداشت و نه هیچ کس دیگر از چگونگی اعمال و اجرای یارانه دارو و تجهیزات پزشکی آگاه نیست لذا لازم است رئیس جمهور دستور فوری دهد تا کارگروهی زیر نظر معاون اول دولت تشکیل شده و قبل از اینکه بار گرانی دارو و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی به عنوان کالای اساسی و حیاتی بر دوش مردم احساس گردد، تدبیر درستی اتفاق بیفتد.

به گفته این نماینده مجلس، زمان اجرای طرح و افراد تحت پوشش بیمه دارو ها و تجهیزات تحت پوشش و زیرساخت های بیمه تکلیفشان کماکان تعیین نیست. از طرفی باید سرمایه در گردش صنایع دارویی کوچک مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت شاهد گرانی چندین برابری دارو و تجهیزات پزشکی خواهیم بود.

نمایندگان مجلس مصوب نموده اند برای امور پزشکی به وسیله بیمه ها و با راه های جایگزین مطمئن به حذف ارز ترجیحی این کالا ها اقدام گردد؛ به طوریکه افراد بتوانند این کالا ها و خدمات را به نرخ انتها شهریور 1400 و در سقف سهمیه معین شده تهیه نمایند.

خبرنگاران سیاسی مجلس

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 27 خرداد 1401 بروزرسانی: 27 خرداد 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2016

به "هیچ کس از چگونگی اعمال و اجرای یارانه دارو آگاه نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کس از چگونگی اعمال و اجرای یارانه دارو آگاه نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید