طوفان 261 نفر را در منطقه سیستان روانه بیمارستان کرد

به گزارش شهر سرگرمی، علیرضا شهرکی روز چهارشنبه اظهارداشت: این افراد به علت عوارض تنفسی، چشمی و قلبی ناشی از توفان به بیمارستان ها، مراکز درمانی و پایگاه های اورژانس مراجعه کردند.

طوفان 261 نفر را در منطقه سیستان روانه بیمارستان کرد

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: 56 نفر از این افراد در بیمارستان های شمال سیستان و بلوچستان بستری و 205 نفر به صورت سرپایی درمان شدند.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به خشک بودن تالاب هامون و در نتیجه بروز پدیده توفان و گرد و خاک همیشه مردم منطقه سیستان به علت مسائل مختلف که عمده ترین آن ها تنفسی و چشمی است به مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها مراجعه می نمایند.

به گفته مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان؛ مقدار ساعت آفتابی زابل بر اثر توفان شن و کاهش شدید دید افقی در این شهر به صفر رسید.

محسن حیدری اظهارداشت: برای نخستین بار از ابتدای سالجاری توفان مانع تابش خورشید در شهر زابل شده به طوریکه حتی یک دقیقه ساعت آفتابی هم در این منطقه ثبت نشده است.

وی ادامه داد: وزش باد های شدید 120 روزه در زابل از شامگاه دوشنبه به توفان گرد و خاک تبدیل شد و روز سه شنبه هم ادامه یافت تا جایی که توده بزرگ گرد و غبار به نیکشهر در جنوب استان هم رسید و شرایط کیفی هوا را به شدت کاهش داد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: بامداد امروز هم بیشینه سرعت باد در زابل به 30 متر بر ثانیه معادل 108 کیلومتر بر ساعت رسید و گرد و غبار حاصل، شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به 2 هزار و 500 متر کاهش داد.

وی توضیح داد: هم اینک باد شدید و گرد و غبار گسترده مهمترین پدیده های جوی حاکم در سیستان و بلوچستان هستند که از هیرمند و زهک در شمال استان تا نیکشهر در جنوب استان کشیده شده است.

حیدری اظهارداشت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی، همچنان وزش باد های شدید 120 روزه در شمال استان و نفوذ گردوغبار آن به عرض های پایین تر ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1694

به "طوفان 261 نفر را در منطقه سیستان روانه بیمارستان کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طوفان 261 نفر را در منطقه سیستان روانه بیمارستان کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید