دولت نمی تواند درقبال مسائل دامداران بی تفاوت باشد

به گزارش شهر سرگرمی، معاون اول رییس جمهور تأکید کرد: دولت نمی تواند در مورد مسایل و مسائل دامداران به اسم تولیدکنندگان عظیم کشور بی تفاوت باشد.

دولت نمی تواند درقبال مسائل دامداران بی تفاوت باشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، اقای جهانگیری در جلسه تنظیم بازار و کالا های اساسی که عصر دیروز (دوشنبه) به ریاست وی برگزار گردید با اشاره به مسایل مطرح شده در جلسه در مورد خشکسالی و دغدغه دامداران گفت: شیر و لبنیات امروز بخش مهمی از سفره مردم و سبد خانوار را تشکیل می دهد و دولت اجازه نخواهد داد دامداران و عشایر در فشار های ناشی از خشکسالی تنها بمانند.

وی اضافه نمود: کوشش خواهیم کرد جلسه ای با حضور دستگاه های ذیربط برای آنالیز مسائل دامداران برگزار کنیم و تدابیری بیندیشیم که هم دغدغه دامداران به حداقل برسد و هم مردم و مصرف کنندگان شیر و لبنیات تحت فشار قرار نگیرند.

معاون اول رییس جمهور بعلاوه با اشاره به گزارش های وزارت صنعت، معدن وتجارت در مورد اندازه ذخایر کالا های اساسی اظهار داشت: اندازه ذخایر کالا های اساسی باید همیشه اطمینان بخش باشد و وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی با تامین بموقع کالا های مذکور نباید اجازه دهند که اندازه این ذخایر کاهش پیدا کند.

اقای جهانگیری با قدردانی از بانک مرکزی به خاطر کوشش در جهت تأمین ارز مورد احتیاج کالا های اساسی در سال های اخیر گفت: وزارتخانه های جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید نظارت و کنترل دقیقی بر تأمین کالا های اساسی و موجودی این کالا ها داشته باشند تا برای مردم دغدغه ای در مورد تأمین این اقلام به وجود نیابد.

در این جلسه که وزرای دادگستری و صنعت، معدن تجارت، رییس سازمان غذا و دارو و رییس سازمان تعزیرات حکومتی هم حضور داشتند، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گزارشی از اندازه ذخایر کالا های اساسی و فرایند واردات این اقلام ارائه کرد.

در این نشست بعلاوه در مورد مسایل و مسائل دامداران نظیر خشکسالی و تأمین علوفه بحث و گفتگو شد و مقرر شد این موضوع به صورت جامع در جلسه ای جداگانه آنالیز شود و پس از ارائه پیشنهادات دستگاه های ذیربط، تصمیمات لازم برای حل این مسایل اتخاذ شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1679

به "دولت نمی تواند درقبال مسائل دامداران بی تفاوت باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت نمی تواند درقبال مسائل دامداران بی تفاوت باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید