تحریم های آمریکا بخشی از راهبرد ناکام واشنگتن علیه ونزوئلا است

به گزارش شهر سرگرمی، تهران - خبرنگاران - وزیر خارجه ونزوئلا ضمن محکوم کردن تحریم های جدید آمریکا علیه کاراکاس، این اقدام واشنگتن را بخشی از یک راهبرد ناکام در جهت تحریک شورش و ایجاد ناآرامی در ونزوئلا توصیف کرد.

تحریم های آمریکا بخشی از راهبرد ناکام واشنگتن علیه ونزوئلا است

به گزارش شهر سرگرمی از تارنمای شبکه تله سور، خورخه آرئاسا روز گذشته (جمعه) در صفحه توئیتر وزارت خارجه ونزوئلا با درج این مطلب نوشت: دولت دونالد ترامپ اذعان کرده که هدفش آسیب رساندن به ارتش وطن پرست ونزوئلا بوده چون عوامل ارتش از قانون اساسی، تمامیت ارضی و استقلال ونزوئلا دفاع می کنند.

بدنبال اعمال تحریم های جدید آمریکا علیه ونزوئلا، دولت کاراکاس گفت که هدف این تحریم ها ایجاد شکاف در میان نظامیان وطن پرست ونزوئلا بوده چون این نظامیان از کاراکاس در برابر توطئه ها برای حمله به ونزوئلا دفاع می کنند.

وزارت خزانه داری آمریکا روز گذشته 6 نفر از مقامات امنیتی ونزوئلا را تحریم و آنها را متهم به جلوگیری از تحویل کمک های بشردوستانه به مردم ونزوئلا کرد.

این تحریم های جدید چند روز پس از جریمه شدن چهار متحد نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا صورت می گیرد.

در میان 6 مقام ارشد ارتش و پلیس ونزوئلا، ریچارد لوپز وارگاس فرمانده گارد ملی این کشور نیز واقع شده است که آخر هفته گذشته در مرز کلمبیا در مقابله و مخالفت با معترضان ممنوعیت های برای آنان قائل شده بود.

دولت کاراکاس در این راستا خواستار توقف طرح های متجاوزانه علیه ونزوئلا شد.

از سوی دیگر خبرگزاری رویترز گزارش داد که الیوت آبرامز کننده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا روز گذشته پس از اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه کاراکاس تاکید کرد که کاخ سفید به اقدامات خود علیه دولت نیکلاس مادورو ادامه خواهد داد.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز گزارش داد، خورخه رودریگز وزیر ارتباطات و اطلاع رسانی ونزوئلا در این رابطه گفت: مادامی که توطئه برای نفوذ در ونزوئلا از گذرگاه مرزی با کلمبیا وجود دارد، این گذرگاه بازگشایی نخواهد شد.

به گزارش شهر سرگرمی، خوان گوایدو رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا در حالی احتمال درخواست از واشنگتن برای دخالت نظامی را رد نکرده که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دخالت نظامی را یکی از گزینه های مطرح دانسته است.

آمریکا بلافاصله پس از آنکه گوایدو رهبر مخالفان دولت ونزوئلا و رئیس مجلس ملی این کشور خود را به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا خواند، وی را به رسمیت شناخت.

مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا آمریکا را عامل پشت پرده تشدید اعتراض ها علیه دولت خود می داند و مخالفان را به طرح ریزی کودتا متهم می کند.

اروپام ** 9234 ** 1071

منبع: ایرنا
انتشار: 31 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 111

به "تحریم های آمریکا بخشی از راهبرد ناکام واشنگتن علیه ونزوئلا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های آمریکا بخشی از راهبرد ناکام واشنگتن علیه ونزوئلا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید