ارزیابی عملکرد 8 ماهه حوزه تعاون و آنالیز ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

به گزارش شهر سرگرمی، جلسه شورای معاونین اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران با دستور کار آنالیز عملکرد 9 ماهه امسال در حوزه تعاون با حضور پروانه رضایی بختیاری مدیر کل، مدیران، روسای ادارات روسای ادارات ستادی حوزه مدیریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران و جمعی از روسای اجرایی این اداره کل تشکیل شد.

ارزیابی عملکرد 8 ماهه حوزه تعاون و آنالیز ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در این نشست پروانه رضایی بختیاری با اشاره به اهمیت آموزش در حوزه تعاون دستور داد تا برگزاری دوره های آموزشی ترجیحا در بستر فضای مجازی و در صورت لزوم با رعایت پروتکل های بهداشتی ستاد مبارزه با شیوع کویید 19 بصورت حضوری برگزار گردد.

پروانه رضایی بختیاری با اشاره به مسائل تعاونی های مسکن، بیان نمود: کلید حل معضلات این بخش کوشش بیشتر کارکنان این حوزه و اجرا نمودن قوانین مربوطه از سوی اعضای هیت مدیره شرکت های تعاونی ها در این حوزه است. به همین دلیل در ارزیابی عملکرد ادارات اجرایی بایستی به این مهم توجه ویژه داشته و با شناسایی نقاط قوت و ضعف آنها اقدامات لازم صورت گیرد.

وی با تاکید بر اینکه در رسیدگی به پرونده های تشکیل تعاونی ها دقت نظر بیشتری اعمال گردد، اضافه کرد: چنانچه سرعت انجام کار همراه با دقت و توجه به قوانین و مقررات باشد می توان از بروز مسائل احتمالی جلوگیری کرد. خوشبختانه با آنالیز های به عمل آمده عملکرد 9 ماهه حوزه مدیریت تعاون این اداره کل مطلوب و مناسب ارزیابی شده است.

در ادامه این نشست مواردی در مورد تحرک بخشی بیشتر و ایجاد رونق در بازار کار و کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بر بنگاه های مالی مطرح شد و پروانه رضایی بختیاری با اشاره به دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه ای که اصلاح و ابلاغ شده است. گفت: بر این اساس کارفرمایان کلیه کارگاه های مالی بخش خصوصی و تعاونی که نسبت به بکارگماری نیروی کار جدید از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر اقدام کنند وجه حق بیمه سهم کارفرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری، جمعاً به میزان 23درصد حداقل دستمزد معین شده از سوی شورای عالی کار، مربوط به نیروی کار جدید جذب شده حداکثر تا دوسال، ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می گردد.

پروانه رضایی بختیاری یکی از شرایط احراز نیروی کار جدید را داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در تمامی رشته های تحصیلی برشمرد و اضافه کرد: از دیگر شرایط داشتن حداکثر 38سال سن(مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می گردد) و همچنین حداکثر سابقه تامین اجتماعی متقاضی باید از 36ماه کمتر باشد. همچنین داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد بیمه کارگاهی از جمله شرایط برخورداری کارفرمایان از طرح مشوق بیمه ای می باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران از جمله ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان را عدم محدودیت ظرفیت پذیرش نیروی کار جدید بیان نمود و اضافه کرد: پرداخت وجه مشوق از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستقیماً به حساب کارفرما، امکان بهره مندی واحدهای آسیب دیده از کرونا از این طرح حتی با بکارگیری مجدد نیروی بیکار شده قبلی، امکان بهره مندی کارگاه های جدید التاسیس، امکان استفاده از بیمه بیکاری برای افراد جذب شده در قالب این طرح در صورت بیکار شدن از دیگر مزایای آن است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1399

به "ارزیابی عملکرد 8 ماهه حوزه تعاون و آنالیز ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزیابی عملکرد 8 ماهه حوزه تعاون و آنالیز ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید