اجرای طرح بانوی بی نشان شهر در منطقه 19

به گزارش شهر سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- طرح بانوی بی نشان شهر با هدف شناسایی زنان متعهد و متخصص در عرصه¬های مختلف اجتماعی و فرهنگی در منطقه 19 اجرا می گردد.

اجرای طرح بانوی بی نشان شهر در منطقه 19

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، مهدی بصیری معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه با اشاره به اجرای این برنامه در راستای طرح های اداره کل امور بانوان شهرداری تهران گفت: در این برنامه قصد داریم با شناسایی و ایجاد بانک اطلاعاتی از بانوان خیر محلی(بی نشان) در منطقه با یاری زنان فعال، ضمن ثبت تجربیات ایشان و فعالیت های ارزنده آن ها در راستـای یاری¬ رسانی به همنوعان خود، از فعالیت¬ های آنان حمایت نموده و گامی در جهت آموزش و توانمندسازی آنها در راستا کار خیر و داوطلبانه برداریم.

او با بیان اینکه تا به امروز بیش از 20 بانوی بی نشان به وسیله فعالان محلی در این منطقه شناسایی شده اند گفت: این بانوان معمولا بصورت ناشناخته فعالیت می¬ نمایند و هیچ گروهی از این بانوان بی نشان شهر، قدردانی نمی کند. درهمین راستا ضمن حفظ صندلی و منزلت این بانوان و استفاده از مشارکت آنان در برنامه های شهرداری، طی برنامه ای از بانوان بی نشان شهر تهران تقدیر خواهد شد.

بصیری در بخش دیگری از اجرای طرح درخانه کارآفرین شو با بهره گیری از بسترهای مناسب برای توانمندسازی مالی بانوان اطلاع داد و اضافه کرد: این طرح در قالب ارائه آموزش های رایگان به افراد علاقه مند به کارآفرینی در حوزه کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی شروع شده است.

او با اشاره به استفاده از بستر فضای مجازی برای ارائه این آموزش ها اضافه کرد: طرح در خانه کارآفرین شو با موضوع افزایش مهارت های فردی و آموزش توسعه کسب و کارهای خرد و مشاغل خانگی و نیز غنی سازی اوقات فراغت شهروندان از 18 اردیبهشت ماه شروع شده است.

به گفته معاون شهردار منطقه این طرح می تواند ضمن کاهش هزینه های آموزشی و یاری به کسب درآمد خانواده ها، گامی در راستای گسترش و توسعه کارآفرینی به عنوان فرایندی که در تداوم رشد و توسعه ملی اثربخش است، محسوب گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 6 تیر 1400 بروزرسانی: 6 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1625

به "اجرای طرح بانوی بی نشان شهر در منطقه 19" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای طرح بانوی بی نشان شهر در منطقه 19"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید