کتاب مشترک هیلاری و چلسی درباره زنان جسور تاریخ

به گزارش شهر سرگرمی، هیلاری کلینتن در حال نوشتن کتابی با همکاری دخترش چلسی است و در آن از زنانی تجلیل می کند که به او و تمام زنان انگیزه ایستادن برابر شرایط موجود داده اند.

کتاب مشترک هیلاری و چلسی درباره زنان جسور تاریخ

به گزارش شهر سرگرمی به نقل از یواس ای تودی، کتاب زنان جسور داستان بیش از 100 زن در چند قرن اخیر را روایت می کند که راه را برای درخشیدن زنان و مردان هموار کرده اند؛ از یک راهبه در قرن 17 تا گرتا ثونبرگ، دخترک 16 ساله سوئدی فعال در عرصه محیط زیست. این نخستین همکاری مادر و تنها فرزند خانواده کلینتن در عرصه ادبیات است که اکتبر امسال از سوی شرکت نشر سایمن اند شوستر به بازار می آید.

این تازه ترین تجربه نویسندگی وزیر خارجه پیشین آمریکا و نامزد ناکام انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 پس از نگارش چه شد است؛ کتابی که در آن ماجراهای ناکامی خود را شرح داده است. هیلاری کلینتن درباره کتاب زنان جسور می گوید: اگر تاریخ فقط یک درس به ما بدهد، آن درس این است که دنیا به زنان جسور نیاز دارد. از این رو، در دورانی که جهت طولانی به شدت دردناک به نظر می رسد، امیدواریم از این داستان ها نیرو بگیریم و می گیریم.

یکی از قدیمی ترین چهره هایی که در کتاب کلینتن مادر و کلینتن دختر به او اشاره شده، یک شاعر و راهبه قرن هفدهمی است؛ خوانا اینیس دلاکروز که می گویند خوانندگان خود را با دیدگاه های جسورانه اش درباره نقش زنان در جامعه غافلگیر می کند. مری بیرد، تاریخ نگار و استاد برجسته دانشگاه کمبریج و چیماماندا انگوزی آدیچی، نویسنده نامدار نیجریه ای دیگر زنان حاضر در کتاب زنان جسور هستند.

هیلاری کلینتن ایده نوشتن کتاب را چنین شرح می دهد: هر کدام از این زنان جنگیده و پیروزی های به دست آورده اند که زمینه را برای پیشرفت همه ما فراهم کرده است. این کتاب در واقع ادامه گفتگویی است که چلسی و من از زمان کودکی او با هم داشتیم و حالا هیجانزده ایم که دیگران را هم به مشارکت کردن در این گفتگو دعوت می کنیم. آنها در کتاب خود به منال الشریف، نخستین راننده زن در عربستان سعودی هم پرداخته اند.

چلسی کلینتن پیش تر کتابی مصور درباره زنان برجسته تاریخ آمریکا نوشته و مجموع فروش سه کتاب هیلاری کلینتن به بیش از 300 هزار نسخه رسیده است. سال گذشته هم اعلام شد بیل کلینتن در حال نوشتن پنجمین کتاب خود است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 203

به "کتاب مشترک هیلاری و چلسی درباره زنان جسور تاریخ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کتاب مشترک هیلاری و چلسی درباره زنان جسور تاریخ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید