هیلی: ترامپ نامزد ریاست جمهوری گردد من کاندیدا نمی شوم

به گزارش شهر سرگرمی، نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد، در صورتی که دونالد ترامپ تصمیم به نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری این کشور در انتخابات سال 2024 بگیرد، وی برای ریاست جمهوری کاندیدا نخواهد شد.

هیلی: ترامپ نامزد ریاست جمهوری گردد من کاندیدا نمی شوم

به نقل از پایگاه هیل، نیکی هیلی، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در مصاحبه ای به آسوشیتدپرس در کنفرانسی خبری گفت: من در صورتی که دونالد ترامپ کاندیدای ریاست جمهوری گردد خودم نامزد نخواهم شد و من با او درباره اش صحبت خواهم کرد. ما در صورتی که تصمیم گیری در این مورد لازم گردد، درباره آن تبادل نظر خواهیم داشت.

هیلی که سابقا فرماندار ایالت کارولینای جنوبی آمریکا بوده و به عنوان یکی از کاندیداهای رقابت مقدمات حزب جمهوریخواه برای معین نامزد ریاست جمهوری سال 2024 مطرح است اظهار کرد، در صورت نامزدی مجدد ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری از او حمایت می نماید.

اما او در عین حال تصدیق کرد که مدت نسبتا زیادی از آخرین باری که با این رئیس جمهور سابق آمریکا صحبت داشته، گذشته است.

هیلی در پاسخ به سوالی درباره آخرین باری که با ترامپ صحبت داشته، اظهار کرد، این تبادل نظر مربوط به زمان بعد از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 2020 اما قبل از تاریخ ششم ژانویه، زمان حمله حامیان این رئیس جمهور سابق به ساختمان کنگره آمریکا با هدف اخلال در فرایند تایید نتایج انتخابات 2020، بود.

او گفت که با این وجود روابط کاری عالی با ترامپ در طی حدودا دو سال تصدی سمت سفیری در سازمان ملل داشته است.

او بیان نمود: من قدردان اختیارات واگذار شده از سوی او برای انجام کارم هستم. فکر می کنم ما در کنار یکدیگر مسائلی به طرز شگفت انگیز عالی را در حوزه سیاست خارجی انجام دادیم و ببینید، من خواستار تداوم تقویت آنچه که ما حاصل کردیم هستم و نمیخواهم شاهد از هم گسیختن آن باشم.

با این حال یک سری تنش های انکارنشدنی بین ترامپ و هیلی وجود داشته است. هیلی در مصاحبه ای با پولتیکو در هفته های بعد از وقایع ششم ژانویه ارزیابی انتقادآمیز از رئیس جمهور سابق آمریکا داشته و گفت، این اشتباه بود که جمهوری خواستار به حرفهای او گوش دادند و پیش بینی کرد که او(ترامپ) خودش را در ماه ها و سالهای آینده بیشتر و بیشتر منزوی خواهد یافت.

او در همین مصاحبه یک ارزیابی صریح از آینده سیاسی او ارائه نموده و گفته بود: او قرار نیست مجددا برای یک سمت فدرال نامزد گردد.

اما با گذشت سه ماه از سرانجام اولین و تنها دوره ریاست جمهوری ترامپ، او همچنان مساله نامزدی برای انتخابات 2024 را دستاویز قرار می دهد. این واقعیت فعلا سبب شده دیگر نامزدهای بالقوه حزب جمهوریخواه برای ریاست جمهوری دست نگه دارند و ببینند که او چه تصمیمی می گیرد.

هیلی تنها مقام دولت سابق ترامپ نبوده که از کاندیداتوری برای ریاست جمهوری در سال 2024 حرف زده است. مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا نیز دز ایالت های آیووا و نیو همپشایر که دو ایالت نخست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری هستند در این خصوص صحبتهایی را مطرح نموده است.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1538

به "هیلی: ترامپ نامزد ریاست جمهوری گردد من کاندیدا نمی شوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیلی: ترامپ نامزد ریاست جمهوری گردد من کاندیدا نمی شوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید