مسؤول دفتر المالکی خبرها درباره تحرک نظامی برای براندازی کابینه الکاظمی را تکذیب کرد

به گزارش شهر سرگرمی، مسؤول دفتر رئیس ائتلاف دولت قانون با افشای پشت پرده دیدار رهبران سیاسی با مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، اینکه الکاظمی اسنادی دال بر انجام تلاش هایی در راستای برکناری اش را در این دیدار ارائه کرده، تکذیب کرد.

مسؤول دفتر المالکی خبرها درباره تحرک نظامی برای براندازی کابینه الکاظمی را تکذیب کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، هشام الرکابی، مسؤول دفتر نوری مالکی، رئیس ائتلاف دولت قانون توییت کرد: الکاظمی در این دیدار هیچ گونه فایل ضبط شده و یا سندی دال بر خبرهای شایع شده از تحرکات برای برکناری خود ارائه نکرد و آنچه شبکه های ماهواره ای العربیه و الحره در این خصوص اعلام کرده اند، بی اساس هستند زیرا همه به دنبال برقراری ثبات به دور از آشفته کردن شرایط و تضعیف کشور هستند.

پیشتر رسانه های عربی به نقل از برخی منابع بدون آوردن نام آنها اعلام کرده بودند که الکاظمی به تازگی با هادی العامری، رئیس ائتلاف فتح، قیس الخزعلی، دبیرکل جنبش عصائب اهل الحق عراق و المالکی دیداری داشته و توطئه ای علیه خود را برملا کرده و اسنادی دال بر اظهارات خود را در اختیار هر سه نفر قرار داده که حاکی از این توطئه بودند. همچنین او در این دیدار فایل های ضبط شده و پیام های کاملی از این طرح ارائه کرده و نسبت به آن هشدار داد.

الرکابی به نقل از المالکی گفت: دولت مسؤول حمایت از هیئت های دیپلماتیک و بحران اعتماد میان دولت و گروه ها و حشد شعبی باید پایان یابد، حمایت گروه های سیاسی از دولت برای حل مسائل موجود و اعتمادسازی لازم است.

برخی منابع رسانه ای از جمله العربیه و الحره مدعی شدند که گروه هایی در راس آنها المالکی و العامری برای برچیدن دولت الکاظمی تلاش می کنند و فراکسیون های فتح، سائرون و دولت قانون این مساله را در نشستی که به تازگی در بغداد برگزار شد، به الکاظمی رسما اطلاع دادند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1179

به "مسؤول دفتر المالکی خبرها درباره تحرک نظامی برای براندازی کابینه الکاظمی را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسؤول دفتر المالکی خبرها درباره تحرک نظامی برای براندازی کابینه الکاظمی را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید