شبکه های اجتماعی آمریکا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند

به گزارش شهر سرگرمی، مشهورترین شبکه های اجتماعی در آمریکا حساب های دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی ایالات متحده را برای مدت های مختلفی تعلیق نموده اند.

شبکه های اجتماعی آمریکا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روز گذشته دونالد ترامپ با ارسال پیغام هایی در توئیتر و فیس بوک حامیان خود را به اعتراض در برابر کنگره و برگزاری تظاهرات برای اعتراض به آنچه که وی تقلب در انتخابات ریاست جمهوری می داند، دعوت کرد.

به دنبال تسخیر کنگره توسط حامیان ترامپ و رفتار خشونت آمیز آنها در قبال پلیس و نیروهای امنیتی، رئیس جمهور آمریکا در توئیت های بعدی خود اگر چه خواهان آرامش شد، اما از حامیان خود نخواست که از حضور در کنگره خودداری نمایند و حتی آنها را به بازگشت به منازلشان دعوت نکرد.

در نتیجه توئیتر ابتدا بازنشر و لایک توئیت های مروج خشونت ترامپ را ممنوع نمود و سپس دسترسی وی به حساب کاربری اش را به مدت 12 ساعت تعلیق کرد و هشدار داد اگر ترامپ باز هم قوانین توئیتر را نقض کند، این بار حساب کاربری وی به صورت دائمی مسدود می گردد.

فیس بوک هم که تا به حال چندان در برابر ترویج خشونت توسط ترامپ مواضع سختی نگرفته بود، گفت محدودیت های تازه ای را بر علیه دونالد ترامپ اعمال می نماید. بر این اساس ترامپ تا 24 ساعت آینده حق ارسال هیچ مطلبی را در فیس بوک ندارد.

اینستاگرام هم که زیرمجموعه فیس بوک است همین محدودیت 24 ساعته را بر علیه ترامپ اعمال نموده است.

رئیس جمهور آمریکا قبلاً ویدئویی را نیز در این شبکه های اجتماعی ارسال نموده و نتایج انتخابات را جعلی نامیده و حامیان خود را به عنوان افرادی بسیار خاص مورد ستایش قرار داده بود. این ویدئو بعد از مدتی توسط فیس بوک به علت نگرانی از تشدید خشونت ها در آمریکا حذف شد.

فیس بوک ساعاتی قبل بیانیه ای صادر و اعلام نموده بود از خشونت ها در پایتخت آمریکا وحشت زده شده و این رویدادها را امری اضطراری می داند و بر همین اساس با آنها برخورد می نماید. این شبکه اجتماعی گفت تمامی محتوای ارسالی در ستایش خشونت طلبان حمله نماینده به کنگره و نیز در حمایت از نقض حکومت نظامی روزهای آینده در واشنگتن را پاک می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1382

به "شبکه های اجتماعی آمریکا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه های اجتماعی آمریکا بر ضد ترامپ و حامیانش متحد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید