سرلشکرباقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر می گردد

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر این که این سازمان در حوزه بازدارندگی و دفاع غیرنظامی پیروز عمل نموده و همکاری های بیشتر مسئولان می تواند اقتدار دفاعی را افزایش دهد، گفت: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود.

سرلشکرباقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر می گردد

به گزارش روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به همراه معاونین آن ستاد، از اقدامات راهبردی و عملیاتی سازمان پدافند غیرعامل کشور و دستاوردهای آن بازدید به عمل آورد.

وی در این بازدید با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور با طرح ریزی و برنامه ریزی مناسب در مقابله با تهدیدها در عرصه های مختلف با همکاری دولت، وزارتخانه ها، ارگان ها و سازمان های لشکری و کشوری آمادگی های مناسبی را ایجاد نموده است، گفت: این سازمان در حوزه بازدارندگی و دفاع غیرنظامی پیروز عمل نموده و همکاری های بیشتر مسئولان می تواند اقتدار دفاعی را افزایش دهد.

سردار باقری با تاکید بر اینکه امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی به سطحی از اقتدار رسیده که دشمن را به یأس و ناامیدی کشانده است، اعلام کرد: این سطح از توانمندی و آمادگی مقدمه ای خواهد بود تا در گام دوم انقلاب اسلامی کشور ایران به عنوان یک قدرت شکست ناپذیر در سطح بین المللی بروز و ظهور داشته باشد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید براینکه پدافند غیرعامل به موازات اقتدار دفاعی در حوزه نظامی حرکت روبه رشد و صعودی را می پیماید، اضافه کرد: با عنایت خداوند متعال سازمان پدافند غیرعامل کشور امنیت کشور را در حوزه های حساس هسته ای، زیستی، سایبری و شیمیایی تأمین و تضمین خواهد نمود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور به عقلانیت سطح بالای نرم افزاری رسیده و قادر است تدابیر و سیاست های دفاعی را با ادبیات علمی و تخصصی به دستگاه های اجرائی و سایر بخش ها منتقل کند، یادآور شد: اعتماد به جوانان متخصص و مومن در حوزه های علمی پدافند غیرعامل در این سازمان سبب ایجاد یک باور علمی و عملی و تبلور ایده ما می توانیم شده است.

در جریان این بازدید سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور نیز گزارشی از فعالیت های تخصصی سازمان در حوزه های دفاع غیرعامل به ویژه مقابله با تهدیدات نوظهور ارائه کرد.

وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور راهبردهای عملیاتی و دفاعی کشور را در قالب نظام عملیاتی پدافند غیرعامل در بخش های حساسی و کلیدی پیگیری می نماید، گفت: این نظام عملیاتی دارای 7 محور از جمله عملیات صیانت و حفاظت از مردم در برابر تهدیدات، عملیات حفاظت از زیرساخت های حیاتی، عملیات دفاع غیرنظامی کشور، عملیات پدافند سایبری-فیزیکی، عملیات پدافند ترکیبی و هیبریدی، عملیات پدافند نوین و عملیات پدافند سایبری- مردم محور مبتنی بر شبکه های اجتماعی است.

سردار جلالی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان سازمان پدافند غیرعامل کشور در سال گذشته گفت: ایشان تاکید داشتند در مقابل شیوه های پیچیده تهاجم دشمنان، پدافند غیرعامل نیز باید کاملاً هوشیار و جدی باشد و به صورت علمی، دقیق، به روز و همه جانبه، عمل و با هرگونه نفوذ مقابله کند.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروزه تهدیدات ماهیت علمی و فناورانه دارند و همین مساله این ضرورت را ایجاد می نماید تا پدافند غیرعامل در لبه مرزهای علم و فناوری حرکت کند، گفت: امروزه فناوری ها ماهیت دوگانه فرصت-تهدید دارند و تمام کوشش ما این است که مردم و دستگاه های خدمات محور بتوانند بدون هیچ مسئله ای از فرصت های فناوری بهره مند شوند و این مهم با رعایت الزامات پدافند غیرعامل کاملا دردسترس است.

وی با اشاره به اینکه برای پیشبرد اهداف پدافند غیرعامل احتیاج به همکاری و هم افزایی همه بخش ها و دستگاه ها در کشور وجود دارد، گفت: خوشبختانه ما شاهد ارتقای دانش عمومی در سطح کشور به خصوص پدافند غیرعامل هستیم و امید داریم بتوانیم یک وحدت رویه در بین مسئولان در مورد اهمیت رعایت الزامات پدافند غیرعامل ایجاد کنیم.

سردار جلالی با دعوت از جامعه علمی کشور برای تمرکز بر موضوعات پدافند غیرعامل به ویژه در حوزه های جدید همچون سایبری، زیستی، پرتوی و... گفت: پدافند غیرعامل یک حوزه دانش بنیان و دانش محور است و ضرورت دارد ادبیات بومی و داخلی در این زمینه فراوری گردد تا بتوانیم در دنیا فناوری پایه آینده اقتدار و حاکمیت خود را حفظ و تقویت کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 253

به "سرلشکرباقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرلشکرباقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید