سایه سنگین کرونا بر ورزش دشتی، بیکاری چالش جدی این روزهای مربیان

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران، گروه استان ها، قاسم بازیاری: گسترش بیماری کووید 19 یا همان کرونا در سطح جامعه و به تبع آن استان بوشهر و شهرستان دشتی ضربه سنگینی بر پیکر ورزش شهرستان وارد کرد ضربه ای که به این زودی ها خوب نمی شود و هنوز راهکار مناسبی برای درمان آن یافت نشده است.

سایه سنگین کرونا بر ورزش دشتی، بیکاری چالش جدی این روزهای مربیان

کرونا علاوه بر اینکه جان خیلی از افراد و عزیزان ما را گرفت توانست با تعطیلی خیلی از باشگاه های ورزشی معیشت و اقتصاد آنها را تحت شعاع قرار بدهد و آنها را بیکار و خانه نشین کند.

بیماری کرونا صدای زنگ ورشکستگی باشگاه ها را به صدا درآورده صدایی که اگر مسئولین اقدام به موقعی در جهت حل این مشکل انجام ندهند؛ بیکاری به عنوان چالش جدی مربیان تبدیل می شود.

تعطیلی مدرسه فوتبال و سرگردانی دانش آموزان

سرپرست باشگاه فرهنگی ورزشی ایرانجوان خورموج در گفت وگو با خبرنگاران از تعطیلی مدرسه فوتبال و سرگردانی 200 دانش آموز خبر داد و گفت: از زمان شروع این بیماری 10 مربی با مدارک معتبر مربیگری که ماهانه دستمزد می گرفتند بیکار شدند.

حامد منفرد افزود: در رده پایه هزینه های بسیار زیادی مثل قرار داد، کرایه بازیکن، البسه ورزشی، چمن، دستمزد مربیان، هزینه جاری باشگاه انجام شد.

وی با تاکید بر اینکه بازیکنان هم از لحاظ بدنی و روحی دچار مشکل هستند، ادامه داد: متأسفانه هنوز هم باید هزینه کنیم و ببینیم که آیا بازی ها برگزار می شود یا نه؟ اگر کار کنیم ترس از ویروس کرونا داریم و اگر کار نکنیم عقب هستیم در کل دچار دوگانگی شدیم.

تعطیلی باشگاه های بدنسازی

یکی از باشگاه داران شهرستان دشتی نیز در گفتگو با خبرنگاران گفت: تعطیلی باشگاه ها بدنسازی ضررهای زیادی به ما وارد کرده است که جبران آن بسیار سخت و سخت است.

عبدلی افزود: این تعطیلی ها در راستای سلامت ورزشکاران و مردم است ولی ما باشگاه داران که زیر بار قرض و اقساط هستیم باید چه کار کنیم.

وی ادامه داد: پرداخت کرایه ماهانه و فشار معیشتی سختی ها ما را دوچندان کرده و از طرفی مربیان ما نیز بیکار و خانه نشین شدند.

مسائل بانوان ورزشکار

یکی از بانوان ورزشکار شهرستان نیز در گفت وگو با خبرنگاران گفت: با شیوه بیماری کرونا مسائل ما در حوزه ورزش سخت و سخت تر شد به طوری که با تعطیلی باشگاه ها باید هزینه کرایه از کیف شخصی پرداخت کنیم، که در این شرایط اقتصادی تحقق آن بسیار سخت است.

محمودی افزود: انتظار داریم مسئولین حمایت بیشتر از ورزشکاران انجام دهند تا آنها بیشتر از این متضرر نشوند.

کرونا بیشترین ضرر را به ورزش زد

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتی نیز در گفتگو با خبرنگاران گفت: از زمان شیوع این بیماری تا به امروز تعداد زیادی از باشگاه های ورزشی تعطیل که باعث متضرر شدن آنها شده اند.

بهرام عباسی افزود: به همین دلیل تمامی اماکن ورزشی و باشگاه های خصوصی تعطیل شده اند که هر کدام به صورت اجاره ای ماهانه بین یک میلیون تا دو میلیون اجاره پرداخت می کنند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان دشتی اعلام نمود: 30 باشگاه بدنسازی در سطح شهرستان وجود دارد که هر باشگاه یک یا دو مربی در آن فعالیت داشتند که همه آنها کار خود را از دست دادند.

عباسی ادامه داد: برخی هم به صورت محدود فعالیت می کنند که کفاف پرداخت اجاره نمی کند از طرفی نیز دولت وام 8 میلیونی به آنها پرداخت کرده ولی نتوانسته خسارت های آنها را جبران کند.

وی خاطر نشان کرد: سالن های ورزشی به صورت کامل تعطیل شدند؛ در یک کلام کرونا بیشترین ضرر را به ورزش وارد کرده است.

عباسی شرح داد: هفت مدرسه فوتبال در شهرستان وجود داشته که درآمد خوبی داشتند که امسال همه آنها تعطیل شدند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 آذر 1399 بروزرسانی: 15 آذر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1251

به "سایه سنگین کرونا بر ورزش دشتی، بیکاری چالش جدی این روزهای مربیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سایه سنگین کرونا بر ورزش دشتی، بیکاری چالش جدی این روزهای مربیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید