نمکی: لازم باشد از بخش های دیگر به کرونا اضافه می کنیم ، فعلا تخت داریم

به گزارش شهر سرگرمی، وزیر بهداشت خطاب به مدیران بهداشتی و درمانی گفت: مردم را نباید هراسناک و وحشت زده کنیم. مصاحبه نکنید که تخت خالی نداریم. اینگونه نیست. مردم نباید در هیچ کجای کشور هراس نبود تخت بیمارستانی داشته باشند.

نمکی: لازم باشد از بخش های دیگر به کرونا اضافه می کنیم ، فعلا تخت داریم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سعید نمکی در نشست با اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی ارومیه در ستاد این دانشگاه گفت: در هیچ کجای کشور نباید بگوییم که تخت خالی برای بیماران نداریم. خوشبختانه در تمام کشور کادر بهداشتی و درمانی برغم همه مسائل مثل کوه ایستاده اند و دارند تخت خاص بیماران کرونا اضافه می نمایند. اگر لازم باشد از بخش های غیر کرونا، باز هم به بخش کووید19 اضافه می کنیم.

وی اضافه کرد: نگران درآمد اختصاصی بیمارستان ها هم نباشید. به شما قول می دهم و رییس جمهور و سازمان برنامه و بودجه هم حمایت می نمایند. کسری درآمد اختصاصی بیمارستان ها را به دلیل اشغال بخش های کرونایی حتما جبران می کنیم.

وزیر بهداشت تاکید نمود: تقاضای من این است که به مردم سیگنال مایوس نماینده بی فایده ندهید. مردم را از خطرات کرونا مطلع کنید، هوشیار کنید، اما اینگونه صحبت نکنید که ای ها الناس، تخت خالی نیست و ممکن است در خیابان بمانید. بنده به عنوان وزیر و شما به عنوان خدمتگزاران کنار مردم در نظام سلامت، وظیفه داریم که همه بیماران را فارغ از هر دلیل و علتی پذیرش و به آن ها خدمت رسانی کنیم.

نمکی توضیح داد: مگر کسی که چاقو خورده، دعوا نموده، رانندگی ناجور نموده، خودرو او واژگون شده را پذیرش نمی کنیم؟ همواره می گویم و تکرار می کنم بنده وزیر بهداشتِ همه ملت ایران اعم از شیعه، اهل تسنن، زرتشتی، مسیحی، کلیمی، لامذهب، اصولگرا، اصلاح طلب و حتی زندانی محکوم به اعدام هستم. نمی توانیم به مردم بگوییم که، چون چاقو کشیده ای و به شکم همدیگر فرو نموده اید، تو را پذیرش نمی کنم. مسوولیت ما چیز دیگریست.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی یادآور شد: خواهش من این است که به مردم وحشت بی فایده منتقل نکنیم که تخت خالی نداریم و هیچ وقت نباید این را اعلام کنیم، چون تخت خالی داریم، اما از آن طرف هم باید مردم را نسبت به این بیماری مطلع کنیم. فرض کنید همه خودرو های آتش نشانی، جنب خانه فردی ایستاده آیا او باید خانه خود را آتش بزند؟ یا اینکه همه امدادگران در یک مکان حضور دارند، فرد باید خودش را از پشت بام پایین بیاندازد؟

وزیر بهداشت تاکید نمود: نمی توانیم به مردم القای وحشت کنیم پس باید برای بخش کرونا و غیرکرونا حتما آمادگی داشته باشیم و این بخش ها حتی برای انجام سی تی اسکن و آزمایش را از همدیگر جدا کنیم تا زنجیره انتقال را قطع نموده و برای سایر بیماران اعتماد و اطمینان ایجاد کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 آذر 1399 بروزرسانی: 2 آذر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1224

به "نمکی: لازم باشد از بخش های دیگر به کرونا اضافه می کنیم ، فعلا تخت داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: لازم باشد از بخش های دیگر به کرونا اضافه می کنیم ، فعلا تخت داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید