درخواست روسیه از کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره آرامکو

به گزارش شهر سرگرمی، ایرنا نوشت: وزیر امور خارجه روسیه از مسئولان کشورهای حاشیه خلیج فارس خواست در راستای کاهش تنش ها در منطقه که به عقیده وی، بیش از پیش افزایش یافته است، بنشینند و بایکدیگر گفت وگو نمایند.

درخواست روسیه از کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره آرامکو

سرگئی لاوروف امروز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با همتای خود از نیجر با بیان این مطلب اضافه نمود: کشورهای منطقه باید برای کاهش تنش ها با یکدیگر به گفت وگو بنشینند و از متهم کردن یکدیگر برای حمله به تاسیسات نفتی آرامکو عربستان بدون ارایه اسناد و مدارک تعیین بپرهیزند.

وی ادامه داد: مسکو خواهان اقدامات پیشگیرانه و دیپلماتیک برای جلوگیری از وقوع حوادث اخیر مانند حمله به آرامکو عربستان است و می خواهد تحقیقات کامل و بی طرفانه ای در این خصوص صورت گیرد که به گفته وی، کوشش ها در این زمینه شروع شده است.

لاوروف اضافه نمود: اتهامات تایید نشده به این پرونده هیچ کمکی نمی کند و تنها باعث متشنج تر شدن اوضاع در منطقه می گردد که در حال حاضر هم بیش از حد متشنج شده است.

جنبش انصار الله یمن، شنبه گذشته در واکنش به محاصره این کشور و ادامه حملات جنگنده های سعودی به مناطق مختلف یمن، پالایشگاه های بقیق و خریص در شرق عربستان را هدف حملات پهپادی قرار داد.

با حمله به این تاسیسات نفتی 50 درصد از فراوری و صادرات نفت عربستان به طور موقت مختل شد.

نیروهای انصارالله روز دوشنبه عربستان و امارات متحده عربی را به حملات بیشتر در صورت عدم توقف جنگ تهدید کردند.

ترامپ پس از این حمله بدون هرگونه مدرک ایران را متهم به حمله پهپادها به مراکز آرامکو در عربستان سعودی کرد.

وزارت امور خارجه روسیه پیشتر در بیانیه ای سوء استفاده از حملات انجام شده به مرکز نفتی آرامکو عربستان برای افزایش تنش با ایران به شکلی که آمریکا به دنبال آن است را غیرسازنده خواند.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز اعلام نموده است که کشورهای منطقه و بازیگران خارجی باید از نتیجه گیری عجولانه در حادثه حمله به مرکز نفتی در عربستان خودداری نمایند.

الکسی فننکو رئیس مرکز امنیت بین المللی دانشگاه دولتی مسکو (ام.گ.و) بزرگترین دانشگاه روسیه نیز گفته است که عربستان در جنگ یمن گرفتار شده و حادثه آرامکو یک بار دیگر این واقعیت ناگوار را به ریاض نشان داده است که باید هر چه زودتر به جنگ در یمن انتها دهد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 340

به "درخواست روسیه از کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست روسیه از کشورهای حاشیه خلیج فارس درباره آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید