حمایت از سمن های فعال در حوزه جوانان

به گزارش شهر سرگرمی، مدیر کل ورزش و جوانان استان قم گفت: تشکل های مردمی و سمن های فعال در حوزه جوانان در قم حمایت می شوند.

حمایت از سمن های فعال در حوزه جوانان

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، رسول منعم سه شنبه سوم تیر در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار گردید، اظهار کرد: یکی از ظرفیت های مهم در گذراندن اوقات فراغت جوانان، شکل گیری خانه های جوان است که در جهت آموزش مهارت و برگزاری دوره های مختلف باید سازوکارها طبق پروتکل های بهداشتی انجام گردد.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اضافه نمود: اخیرا نیز مصوباتی در جهت استفاده 50 درصدی از ظرفیت کلاس های آموزشی و باشگاه های ورزشی در جهت جلوگیری از انتقال کرونا ارائه شده که با نظارت کامل عملیاتی می گردد.

وی توضیح داد: یکی از رویکردهای مهم در حوزه جوانان، مسئله ازدواج است که علاوه بر برگزاری دوره های تحکیم خانواده به صورت مجازی اقداماتی در جهت پرداخت تسهیلات ازدواج نیز در نظر گرفته شده است.

منعم اعلام کرد: تشکل های مردمی از جمله ظرفیت های مهم در تحقق برنامه ساماندهی امور جوانان هستند که در این باره سمن های فعال در حوزه جوانان مورد حمایت قرار می گیرند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اعلام نمود: سند اوقات فراغت قم در سال قبل تدوین و تصویب شد و نقش دستگاه های مختلف اجرایی در تحقق این سند نیز به خوبی تعیین شده است و باید با ارزیابی های دقیق میزان موفقیت این سند را احصا کنیم.

منعم تاکید نمود: برنامه ریزی منسجم و پرهیز از موازی کاری دارای اهمیت زیادی در اجرایی شدن مصوبات و برنامه های مربوط به ساماندهی جوانان است.

وی گفت: ما در شرایطی به سر می بریم که دنیا با کرونا دست به گریبان است و باید برنامه های خود را مطابق با پروتکل های بهداشتی و پیشگیری از انتقال این بیماری دنبال کنیم و به گونه ای برنامه ریزی نمائیم که در حوزه جوانان بتوانیم گره گشای بسیاری از مسائل و آسیب ها باشیم.

مدیر کل ورزش و جوانان استان قم اضافه نمود: نوجوانان و جوانان، آینده سازان این مرز و بوم هستند و مدیران دستگاه های اجرایی در جهت حمایت از جوانان در عرصه های مختلف اشتغال و ازدواج دارای مسئولیت سنگینی هستند و باید در این باره بتوانند اعتماد جوانان را به برنامه های مختلف در جهت ساماندهی امور جوانان جلب نمایند.

منعم اعلام کرد: مجوز فعالیت بعضی از مجموعه ها ویژه جوانان صادر شده و باید نظارت کافی اتفاق بیفتد تا با فاصله گذاری اجتماعی و رعایت پروتکل ها بتوانیم فعالیت های خود را توسعه دهیم.

وی بیان کرد: در دوران کرونا، جوانان سهم خود را در حمایت از قشار ضعیف و یاری های مومنانه نشان دادند و برای برنامه ریزی پساکرونایی نیز باید از ظرفیت جوانان استفاده کرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1032

به "حمایت از سمن های فعال در حوزه جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از سمن های فعال در حوزه جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید