تمدید زمان امهال مطالبات واحد های تولیدی دارای بدهی غیرجاری کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش شهر سرگرمی، معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت:بخشنامه امهال بدهی واحد های تولیدی کهگیلویه و بویراحمد دارای بدهی غیرجاری با شرایط تعیین، تا خاتمه شهریور تمدید شد.

تمدید زمان امهال مطالبات واحد های تولیدی دارای بدهی غیرجاری کهگیلویه و بویراحمد

دارا فرامرزی اضافه نمود: این طرح شامل واحد های فراوریی دارای مجوز از وزارت جهاد کشاورزی، یا وزارت صنعت، معدن و تجارت و یا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی که به تشخیص و معرفی کارگروه های تسهیل و برطرف موانع فراوری در چارچوب ضوابط ابلاغی به وسیله وزارت صمت، در بازپرداخت بدهی خود به بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی، دچار مشکل شده اند و تمام یا بخشی از بدهی آن ها، غیرجاری شده است تعلق می گیرد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: بانکها موظفند بدهی واحد های فراوریی مشمول را برای یک بار و حداکثر به مدت پنج سال، با اخذ مقدار 7.5 درصد از مانده بدهی و با دوره تنفس شش ماهه، در چارچوب دستورالعمل نحوه امهال مطالبات موسسات اعتباری، امهال نمایند.

او می گوید: مهلت اعتبار این بخشنامه، انتها شهریور ماه سال 1402 است و واحد های فراوریی متقاضی استفاده از این بخشنامه، می توانند درخواست خود را به اداره کل صمت استان (دبیرخانه کارگروه تسهیل و برطرف موانع فراوری استان) ارائه نمایند.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال جاری براساس برنامه ابلاغی راه اندازی و احیای 26 واحد صنعتی و فراوریی در دستور کار سازمان صنعت، معدن و تجارت استان است.

40 واحد صنعتی قابل احیای شناسایی شده در شهرک های صنعتی این استان وجود دارد که تعدادی از آن ها تا انتها سال جاری به چرخه فراوری باز خواهند گشت.

خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد یاسوج

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 آبان 1401 بروزرسانی: 18 آبان 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2112

به "تمدید زمان امهال مطالبات واحد های تولیدی دارای بدهی غیرجاری کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید زمان امهال مطالبات واحد های تولیدی دارای بدهی غیرجاری کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید