جزئیات اختصاص سوخت به کارگاه های صنایع دستی

به گزارش شهر سرگرمی، معاون صنایع دستی جزئیات ابلاغیه جدید این وزارتخانه در راستای اجرای سیاست های سامان دهی حامل های انرژی، حمایت از فراوری و اشتغال پایدار به منظور تامین سوخت مورد احتیاج کارگاه های فراوری صنایع دستی را تشریح کرد.

جزئیات اختصاص سوخت به کارگاه های صنایع دستی

با وبسایت سازمان نظام مهندسی همراه باشید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، پویا محمودیان، درباره برنامه جدید این وزارتخانه و در راستای اجرای سیاست های سامان دهی حامل های انرژی، حمایت از فراوری و اشتغال پایدار به منظور تأمین سوخت موردنیاز کارگاه های فراوری صنایع دستی، اظهار کرد: با پیگیری ها و مساعدت های علی اصغر مونسان (وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی) توانستیم به وسیله همکاری مشترک با ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا و سوخت و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی به تفاهم خوبی دست یابیم. براین اساس، برای کارگاه هایی که در نقاطی قرار دارند که لوله کشی گاز ندارند، سوخت گرمایشی تخصیص داده می گردد.

او ادامه داد: برای برخی کارگاه ها مثل سفالگری و شیشه گری سنتی و رشته های مشابه، سوخت پروسه فراوری تخصیص یافت و برای برخی از رشته ها سوخت فرآیندی مانند باتیک و چاپ قلمکار در نظر گرفته شد. گفتنی است که معاونت صنایع دستی آذربایجان شرقی در سنوات قبل در یک اقدام خودجوش این سهمیه را برای باتیک کاران شهر اسکو به وسیله وزارت صمت تأمین می کرد.

معاون صنایع دستی کشور اضافه کرد: این کار منوط به این است که رشته های صنایع دستی را معین کنیم که هرکدام از آن ها چه سوختی و به چه مقدار مورد نیازشان است. در این راستا مقرر شد دفتر فناوری اطلاعات وزارت، این اطلاعات را روی سامانه ای که منتج به صدور مجوزهای صنایع دستی می گردد، وارد کند؛ همچنین یک وب سرویس برای ارتباط مشترک وزارتخانه با شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فراهم گردد که پل ارتباطی همکاری ما با آنها باشد.

محمودیان درباره نوع سوختی که قرار است به این واحدها اختصاص یابد، اعلام کرد: این سوخت فقط سوخت مایع یعنی نفت و گازوئیل است و ارتباطی به سوخت بنزین خودرو ندارد. کارگاه های صنایع دستی که از ما مجوز فراوری دارای اعتبار هستند، می توانند از این خدمات استفاده نمایند.

او همچنین گفت: متقاضیان واجد شرایط می توانند از ابتدای بهمن 98 با مراجعه به سامانه الکترونیک ذکرشده نسبت به ثبت نام اقدام نمایند و بر اساس قول همکاران شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، در اسرع وقت سهمیه خود را دریافت نمایند.

معاون صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اعلام کرد: سوخت پروسه فراوری و سوخت فرآیندی اصولاً باید به نرخ های تجاری تأمین می شد که از مقامات عالی ستاد مبارزه با قاچاق ارز و کالا، قول های مساعدی برای تخصیص این دو نوع سوخت به صنعتگران محترم صنایع دستی، در راستای حمایت از رونق فراوری، دریافت کردیم.

او اعلام کرد: معاونت های صنایع دستی 31 استان را به عنوان امین خود و ناظر بر این موضوع معرفی کردیم که متقاضی وقتی به سامانه تجارت آسان به آدرس الکترونیک newtejaratasan.niopdc.ir مراجعه و ثبت نام می نماید، با تأیید معاون صنایع دستی استان به سامانه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی معرفی و سوخت به آنها بر اساس این تأییدیه تخصیص داده گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 665

به "جزئیات اختصاص سوخت به کارگاه های صنایع دستی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اختصاص سوخت به کارگاه های صنایع دستی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید