ترامپ درباره ادعاهایش در مورد منشا کرونا: همه قبول کردند حق با من بود!

به گزارش شهر سرگرمی، دونالد ترامپ از ادعایش درباره اینکه منشا کروناویروس آزمایشگاهی در ووهان چین بوده و همچنین استفاده از لفظ ویروس چینی برای آن که از سوی بسیاری نژادپرستانه و مقصر افزایش خشونتها علیه آسیایی-آمریکایی ها خوانده شد دفاع کرد.

ترامپ درباره ادعاهایش در مورد منشا کرونا: همه قبول کردند حق با من بود!

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ تور کانادا بیشتر بدانید.

به نقل از پایگاه هیل، دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در بیانیه ای اظهار کرد: حالا همه قبول می نمایند که وقتی از همان اوایل ووهان را به عنوان منشا کووید-19 معرفی کردم حق با من بود؛ ویروسی که گاهی به آن تحت عنوان ویروس چین اشاره شد.

مقامها و کارشناسان ارشد حوزه سلامت عمومی آمریکا هر چه بیشتر بر لزوم انجام تحقیقاتی عمیقتر درباره منشا کروناویروس تاکید می نمایند اما تا کنون سند و مدرک قطعی درباره درز این ویروس از یک آزمایشگاه به بیرون وجود نداشته است. کارشناسان و مقامها همچنین متذکر می شوند حتی اگر که این ویروس از یک لابراتوار به بیرون درز نموده، معنایش این نیست که این ویروس در یک لابراتوار ساخته شده است.

با این حال ترامپ و جمهوریخواهان دیگر در کنگره در حال اعلام پیروزی بوده و دموکراتها را به جهت انجام یک تحقیقات تحت فشار قرار داده اند.

ترامپ بیان نمود: برای من از همان ابتدا این مساله واضح بود اما طبق معمول به شدت مورد انتقاد قرار گرفتم. حالا آنها همه دارند می گویند، حق با او بود. ممنونم!

ترامپ و مایک پامپئو، وزیر خارجه سابق دولتش جزو اولین کسانی بودند که درز کردن از یک آزمایشگاه را مقصر شروع شیوع این ویروس خواندند.

نه ترامپ و نه پامپئو نهایتا هیچ سند و مدرکی برای ادعایشان ارائه نکردند.

سازمان بهداشت جهانی ماه فوریه گذشته از مردم خواست از ذکر الفاظی همچون ویروس ووهان یا ویروس چینی از بابت این نگرانی که باعث واکنش تند علیه آسیایی ها گردد خودداری نمایند اما ترامپ هرگز به این توصیه عمل نکرد و محققان دریافته اند که توئیتهایی او منجر به افزایش واکنش تند و منفی علیه آسیایی ها شدند. چند روز پیش یک گروه فعال حقوق مدنی از ترامپ به خاطر این که کووید-19 را ویروس چین خواند، شکایت کرد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 19 تیر 1400 بروزرسانی: 19 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1648

به "ترامپ درباره ادعاهایش در مورد منشا کرونا: همه قبول کردند حق با من بود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ درباره ادعاهایش در مورد منشا کرونا: همه قبول کردند حق با من بود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید