تأکید رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم این کشور برای گسترش همکاری ها با ایران

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس جمهور ترکمنستان در دیدار وزیر امور خارجه ضمن حمایت از روابط تهران و عشق آباد در حوزه های مختلف، بر عزم کشورش برای گسترش همکاری های فیمابین تأکید کرد.

تأکید رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم این کشور برای گسترش همکاری ها با ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرنگاران، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران امروز (پنجشنبه) در آخرین مرحله از سفر به چهار کشور آسیای مرکزی در عشق آباد با قربانقلی بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان ملاقات و گفت وگو کرد.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دراین ملاقات با تشریح ابعاد روابط دو کشور در بخش های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر اهمیت روابط دو کشور همسایه تاکید کرد.

بردی محمد اف رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این ملاقات با حمایت از روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر عزم کشورش برای گسترش همکاری های فیمابین تاکید کرد.

اشاره ظریف به عمق روابط ایران و ترکمنستان در ملاقات با همتای ترکمنستانی

ظریف همچنین پس از آن با وزیر خارجه ترکمنستان ملاقات و گفت وگو کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی در ملاقات با همتای ترکمنستانی خود گفت: بسیار خوشحالم بعد از مدتی به خاطر ویروس کرونا، نهایتا پیروز شدم به شهر دوست داشتنی عشق آباد برگردم و از مهمان نوازی گرم و صمیمانه شما سپاسگزارم و از ملاقات بی نظیری که با آقای بردی محمداف رئیس جمهور ترکمنستان داشتم، بسیار سپاسگزاری می کنم.

ظریف اضافه نمود: ملاقات بسیار خوبی بود و نشانگر عمق روابط بین دو کشور و اهمیتی است که رهبران دو کشور به روابط بین ایران و ترکمنستان قائل هستند. معتقدم با نظراتی که آقای رئیس جمهور در ملاقات بیان کرد که این نظرات مطابق با نظرات آقای روحانی و رهبری جمهوری اسلامی ایران است، این امکان را داشته باشیم که من و جنابعالی و همین طور جنابعالی و رئیس کمیسیون مشترک از جانب ایران روابط را با جدیت پیش ببریم.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پیش از این به ازبکستان، قرقیزستان و قزاقستان سفر و با رئیس جمهور و وزیر خارجه این سه کشور ملاقات و گفت وگو کرد. ظریف در هفته ای که گذشت نیز سفری دوجانبه به تاجیکستان داشت و ضمن رایزنی با رئیس جمهور و وزیر خارجه این کشور در نهمین کنفرانس قلب آسیا - فرایند استانبول درباره افغانستان شرکت و با برخی مقامات شرکت کننده از جمله رئیس جمهور افغانستان ملاقات و گفت وگو کرد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1541

به "تأکید رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم این کشور برای گسترش همکاری ها با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تأکید رئیس جمهور ترکمنستان بر عزم این کشور برای گسترش همکاری ها با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید