برگزاری نمایشگاه اکسپو دمشق کنسل شد

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه از کنسل شدن برگزاری نمایشگاه اکسپو دمشق خبر داد و گفت: پیگیر برپایی نمایشگاه توانمندی های ایران در سوریه هستیم.

برگزاری نمایشگاه اکسپو دمشق کنسل شد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ آریاگستر بیشتر بدانید.

کیوان کاشفی با بیان اینکه تدارک حضور گسترده شرکت های ایرانی در این نمایشگاه از ابتدای سال جاری اجرا شده بود، افزود: شرکت نمایشگاه های بین المللی ایران مسئول پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بازرگانی دمشق بود.

او شرح داد: با هماهنگی اتاق مشترک ایران و سوریه، سازمان توسعه تجارت و ستاد روابط اقتصادی ایران و سوریه امکان حضور بیش از یک صد شرکت ایرانی در 1500 متر فضای نمایشگاهی فراهم شده بود.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران اظهار کرد: متأسفانه برابر اعلام وزارت اقتصاد و تجارت خارجی کشور سوریه این نمایشگاه سال جاری برگزار نمی شود.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و سوریه با اشاره به زمینه های مناسب همکاری های اقتصادی بین دو کشور و اشتیاق بخش خصوصی و اتاق های ایران و سوریه برای افزایش تبادلات اقتصادی، اضافه کرد: درصدد برگزاری نمایشگاه معرفی توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در دمشق هستیم.

کاشفی معتقد است: حضور گسترده شرکت های ایرانی در این نمایشگاه می تواند به شناخت بیشتر فعالین اقتصادی سوریه از اقتصاد ایران و افزایش سطح تبادلات اقتصادی خصوصاً در حوزه بازسازی و تأمین نیاز گسترده کشور سوریه در حوزه مصالح و تکنولوژی ساختمانی باشد.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران از حضور شرکت های ایرانی در چهارمین نمایشگاه تخصصی از ابتدای سال 1400 در سوریه خبر داد و گفت: با تلاش اتاق مشترک ایران و سوریه مرکز تجارت ایرانیان در دمشق افتتاح و آماده ارائه خدمات مختلف مشاوره نمایشگاهی و غیره به شرکت های ایرانی است.

او از دیگر برنامه های در دست اجرا به امضاء تفاهم نامه های اقتصادی بین اتاق بازرگانی استان های مختلف ایران با همتایان خود در استان های سوریه و توسعه روابط در سطح استان های دو کشور اشاره کرد و ادامه داد: عقد پیمان خواهرخواندگی بین شهرهای مهم دو کشور هم از دیگر برنامه های در دست اجرا است.

کاشفی در ادامه به مشکلاتی که در زمینه تجارت با سوریه وجود دارد هم اشاره کرد و افزود: حمل ونقل کالا و تبادلات پول بین دو کشور از مهم ترین این موارد است.

او همچنین خواستار حمایت و سرمایه گذاری بیشتر سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی در امر لجستیک کالا به این دو کشور شد.

رئیس اتاق مشترک ایران و سوریه همچنین از هدف گذاری برای رسیدن به تجارت 500 میلیون دلاری بین دو کشور تا سرانجام سال جاری خبر داد و گفت: حصول به این امر مهم و تبدیل سوریه به یکی از شرکای تجاری اصلی کشورمان در گرو همکاری دستگاه های تأثیرگذار مانند سازمان توسعه تجارت، بانک مرکزی و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.

کاشفی گفت: سطح تبادلات اقتصادی دو کشور در سال قبل به حدود 120 میلیون دلار رسید که با توجه به اشتراکات فراوان بین دو کشور و پتانسیل های اقتصادی ایران و سوریه قابل افزایش خواهد بود.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1671

به "برگزاری نمایشگاه اکسپو دمشق کنسل شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری نمایشگاه اکسپو دمشق کنسل شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید