افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهان

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران/اصفهان مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: در دهه فجر امسال 16 پروژه در بخش آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر 245 میلیارد و 450 میلیون ریال در سطح استان به بهره برداری می رسد.

افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهان

هاشم امینی با اعلام این خبر، اظهار کرد: در دهه فجر سال جاری 14 پروژه در بخش آب به بهره برداری می رسد و پروژه کلکتور فاضلاب شاهین شهر و منطقه 6 اصفهان در بخش فاضلاب در مدار بهره برداری قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه در دهه فجر چهار مخزن آب در مدار بهره برداری قرار می گیرد، شرح داد: مخزن هزار مترمکعب در شهر دامنه در شهرستان فریدن، مخزن دو هزار مترمکعبی در دهق نجف آباد، مخزن 100 مترمکعبی روستای چیرمان کوهپایه، مخزن 50 مترمکعبی روستای آبچویه کوهپایه در این ایام در مدار بهره برداری قرار می گیرند، همچنین بازسازی مخزن 100 مترمکعبی روستای ازونبلاغ در شهرستان فریدن به سرانجام رسیده و در بهمن ماه بهره برداری می شود.

به گزارش خبرنگاران، مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به افتتاح آزمایشگاه میکروبیولوژی در شهر نجف آباد، گفت: از آنجائی که ارتقای کیفی آب شرب مردم برای فعالان صنعت بسیار حائز اهمیت است راه اندازی آزمایشگاه میکروبیولوژی در دستور کار قرار گرفت.

وی به بهره برداری از سیستم تله متری و مانیتورینگ منابع آبی روستاهای بخش بن رود اشاره کرد و اضافه کرد: در این ایام، سیستم تله متری و مانیتورینگ منابع آبی 17 روستای بخش بن رود عملیاتی می شود تا از این پس آب شرب عادلانه میان روستاییان توزیع شود.

وی ادامه داد: طی دهه فجر سال جاری با بهره برداری از 12 کیلومتر خط انتقال آب، اهالی روستای جشوقان منطقه کوهپایه ازآب شرب پایدار بهره مند می شوند.

امینی تقویت منابع آب محلی را در سطح استان بسیار حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: به منظور تقویت منابع آب محلی حفر چاه در برخی از نقاط استان در دستور کار قرارگرفت، که در دهه فجر پنج حلقه چاه جدیدالحفر افتتاح می شوند، همچنین چهار حلقه چاه در منطقه 6 اصفهان و یک حلقه در شاهین شهر در مدار بهره برداری قرار می گیرند.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه با یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی یکی از اولویت ها اصلاح و بازسازی شبکه فرسوده آب در روستاها بوده است، اظهار کرد: 19.5 کیلومتر شبکه فرسوده آب در خور وبیانک، پس از بازسازی و اصلاح در دهه فجر سال جاری در مدار بهره برداری قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1399 بروزرسانی: 19 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1432

به "افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 16 پروژه آبفا در استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید