اختصاص 320 میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای گلستان

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان با اشاره به این که امروز توسعه اقتصادی روستاها در اولویت است، گفت: سال جاری 320 میلیارد تومان تسهیلات برای توسعه اقتصادی روستاهای استان در نظر گرفته شد.

اختصاص 320 میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای گلستان

به گزارش خبرنگاران،علی نصیبی در جمع خبرنگاران با تبریک روز روستا و عشایر اظهار کرد: 871 هزار و 546 نفر معادل 46.7 درصد جمعیت استان در روستاها سکونت دارند. وی با اشاره به این که بر اساس سرشماری سال 95 تعداد 935 روستای بالای 20 خانوار جمعیت در استان وجود دارد، اضافه کرد: 910 دهیاری فعال در استان با جمعیت تحت پوشش 848 هزار و 943 نفر داریم. 3141 عضو شورای اسلامی در راستای مدیریت این روستاها کوشش می نمایند. نصیبی اعلام کرد: 827 روستا با داشتن 93 درصد جمعیت روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند. همچنین 27 روستا توسط شرکت گاز در حال گازرسانی است. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان اعلام کرد: 792 روستا تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب روستایی است. وی توضیح داد: در سطح استان 609 روستا دارای خانه بهداشت است که به روستاهای همجوار هم سرویس دهی می نمایند. نصیبی گفت: 846 مدرسه ابتدایی، 396 مدرسه هدایت، 128 دبیرستان و 30 مدرسه شبانه روزی در روستاهای استان فعال هستند. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان در ادامه اظهار کرد: در گذشته نگاه ها به روستاها بیشتر در حوزه توسعه عمرانی بود اما با توجه به تغییر رویکردها در سال های اخیر، توسعه اقتصادی روستاها در اولویت قرار گرفته است. نصیبی با اشاره به تسهیلات در نظر گرفته گردیده برای توسعه اقتصادی روستاها، توضیح داد: در سال 97، بالغ بر 320 میلیارد تومان تسهیلات در این بخش در نظر گرفته گردیده است. به واحدهای تولیدی- اقتصادی مرتبط با روستا در مناطق مرزی و عشایری، تسهیلات با سود 4 درصد و در سایر مناطق روستایی با سود 6 درصد پرداخت می گردد. بخش اول سهمیه استان به میزان 160 میلیارد تومان در حال جذب است و امیدواریم مابقی 160 میلیارد تومان نیز به زودی به استان ابلاغ گردد. مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان یادآور شد: هم اکنون استان گلستان از نظر جذب این تسهیلات رتبه پنجم کشور را دارد.

وی با تأکید بر این که نگاهمان این است که به مشاغل اشتباه گردیده در استان تسهیلات پرداخت نکنیم، گفت: سرمایه گذاران خارج از روستا هم می توانند در این مناطق سرمایه گذاری نمایند. اولویت ما این است که نیروی کار را از روستاها جذب گردد.

نصیبی اعلام کرد: علاوه بر این، تسهیلاتی از سوی مجموعه ما با حمایت معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و بنیاد علوی در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گلستان یادآور شد: پیش بینی می کنیم با پرداخت این تسهیلات، در سال 97 و 98 بالغ بر 1000 واحد اقتصادی جدید در روستاهای استان راه اندازی گردد که یاری بسیار زیادی به کاهش نرخ بیکاری روستاییان می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اختصاص 320 میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای گلستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 320 میلیارد تومان برای تسهیلات اشتغال زایی در روستاهای گلستان"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید