گریفیتس در اجرای مأموریت خود در یمن شکست خورده است

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک محمد البخیتی عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله یمن، خاطرنشان کرد که مارتین گریفیتس فرستاده سازمان ملل به این کشور در اجرای ماموریت خود شکست خورده است.

گریفیتس در اجرای مأموریت خود در یمن شکست خورده است

وی در ادامه اضافه کرد: سازوکاری که سازمان ملل در تبادل نظرهای خود بر آن تکیه نموده یک ساز و کار نادرست است. تبادل نظرها باید میان طرف های درگیر در یمن صورت بگیرد یعنی تبادل نظر باید داخلی باشد و در بُعد خارجی باید این تبادل نظرها میان یمنی ها به عنوان یک طرف و کشورهای متجاوز مانند عربستان و امارات به عنوان طرف دیگر انجام گردد.

البختی همچنین گفت: تبادل نظرهای یمنی باید میان طرف های درگیر و نه با دولت مستعفی یمن صورت پذیرد چرا که این دولت تحت حمایت عربستان است و نمی تواند خود تصمیم بگیرد.

وی همچنین گفت: ما معتقدیم که سازمان ملل جانب متجاوزان را می گیرد چرا که عربستان سعودی می خواهد مانع تحقق دستیابی به یک راه چاره در یمن گردد و مسئولیت خود را در قبال جنگ افروزی در این کشور نمی پذیرد.

البخیتی با اشاره به درگیری ها میان عناصر متجاوز در یمن اضافه کرد: اگر کشورهای متجاوز نتوانند میان هم پیمانان خود صلح برقرار نمایند بنابراین هرگز نخواهند توانست در یمن صلح ایجاد نمایند. ما اعلام می کنیم که ادامه درگیری ها در یمن به نفع کشورهای متجاوز است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1080

به "گریفیتس در اجرای مأموریت خود در یمن شکست خورده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گریفیتس در اجرای مأموریت خود در یمن شکست خورده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید