کمیته انضباطی ساپینتو و نکونام را نقره داغ کرد

به گزارش شهر سرگرمی، تهران (پانا) - کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال سرمربیان تیم های استقلال و فولاد خوزستان را با جریمه نقدی نقره داغ کرد.

کمیته انضباطی ساپینتو و نکونام را نقره داغ کرد

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، بر اساس اعلام کمیته انضباطی؛ در مورد تخلف انتسابی جواد نکونام سرمربی تیم فولاد خوزستان مبنی بر نشر اکاذیب به وسیله مصاحبه پس از انتها بازی با تیم نفت آبادان در هفته اول و در کنفرانس خبری با توجه به مجموعه اوراق و محتویات پرونده، تخلف وی محرز و مسلم تشخیص داده شد.وی مستند به ماده 71 مقررات انضباطی و با رعایت ماده 94 و 93 این مقررات، به پرداخت 500 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شده این رای قطعی و قابل اجرا است.

لازم به ذکر است در ملاقات ملوان بندر انزلی و استقلال تهران در هفته دوم رقابت های لیگ برتر تخلفاتی از سوی ریکاردو ساپینتو، سرمربی تیم استقلال در جریان بازی مبنی بر لگد زدن به برانکارد مسئولین هلال احمر رخ داد که این امر باعث ایجاد تشنج شده است.

ضمن تذکر به باشگاه ملوان به جهت تعیین نمودن جایگاه مناسب برای خدمتگذاران عرصه فوتبال، این حرکت سرمربی استقلال تخلف و مصداق رفتار غیر ورزشی و نقض اصول کلی رفتار و مشمول مواد 51 و 64 مقررات انضباطی محسوب می گردد.

لذا اعضای کمیته انضباطی ریکاردو ساپینتو را طبق مواد 93 و 94 و به جهت عذرخواهی ایشان پس از بازی، به مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون ریال جریمه نقدی و یک جلسه محرومیت تعلیقی از مسابقات رسمی به فوتبال و به مدت یک سال محکوم کرد و در صورتی که در مدت زمان تعلیق مرتکب هرگونه تخلف دیگری گردد محرومیت تعلیقی وی به اجرا درخواهد آمد.

رای صادره در مورد محرومیت تعلیقی قطعی و درخصوص جریمه تعیینی، ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظرخواهی نظر کمیته استیناف است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 شهریور 1401 بروزرسانی: 4 شهریور 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2076

به "کمیته انضباطی ساپینتو و نکونام را نقره داغ کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته انضباطی ساپینتو و نکونام را نقره داغ کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید