واکنش جالب نکونام به مربیگری اش در استقلال

به گزارش شهر سرگرمی، جواد نکونام پس از تساوی بدون گل تیم فوتبال فولاد خوزستان مقابل شهر خودروی مشهد در هفته سی ام و پایانی لیگ برتر فوتبال، گفت: لیگ سخت و پرفشاری را سپری کردیم. من چند هفته از لیگ گذشته بود که آمدم و پنجره نقل وانتقالات هم بسته بود و نتوانستیم بازیکنی در دو سال گذشته بگیریم، به همین علت سال سختی داشتیم. به بازیکنانم خسته نباشید می گویم چون ما در لیگ قهرمانان آسیا هم حضور داشتیم و لیگ هم برای ما فرسایشی بود.

واکنش جالب نکونام به مربیگری اش در استقلال

بازیکنان ما کار بزرگی انجام دادند.، وی با بیان این جمله توضیح داد: اگر می توانستیم در نیم فصل اول بازیکنانی را که در نیم فصل دوم گرفتیم، به خدمت بگیریم جایگاه مان در جدول بهتر بود. اگر امروز بازی را می بردیم در نیمه های اول قهرمان می شدیم. زمانی به فولاد آمده بودم که پنج بازیکن جدا شده بودند و بازیکن نمی توانستیم بگیریم. با اینکه دیر آمدیم شرایط بهتر شد و سوپرکاپ را گرفتیم و در آسیا هم طبق قولی که داده بودیم، از گروه مان صعود کردیم. کار بزرگ و پرفشاری انجام دادیم. شاید خیلی ها نتوانستند از توانایی بازیکنانی که نیم فصل به ما اضافه شدند استفاده نمایند، ولی ما این کار را به برترین نحو ممکن انجام دادیم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان اعلام نمود: دوست دارم در مورد بازی های لیگ که در کرج برگزار گردد، صحبت کنم. خودم چند سالی اینجا بازی نموده ام. اینکه لیگ اینجا برگزار می گردد، خنده دار است. وقتی ما اشتباه می کنیم جریمه مان می نماید، ولی الان با این برنامه ریزی چه کسی فوتبال مان را جریمه می نماید. ما تا ساعت 11 نمی دانستیم کجا باید بازی کنیم. آنهم در شرایطی که تعطیلات است و همه در حال سفر هستند، مردمی که تنها دل خوشی شان سفر است و دلخوشی دیگری ندارند. ما ساعت 14 از هتل خارج شدیم و با عبور از ترافیک ساعت 16 به استادیوم رسیدیم. ما صحبت کردیم هزینه ها را تقبل کنیم و تیم حریف به اهواز بیاید، همانطوری که فجر سپاسی برای بازی با پرسپولیس به تهران آمد. برای ما نمی گردد، ولی برای فجر می گردد. امکاناتی که در کرج وجود دارد، برای بازی کردن سخت است. در رختکن کولر داشتیم، اما گفتند موتور آن را بردند و روشن نمی گردد. در این گرما به کرج آمدیم. برای استفاده از سرویس های بهداشتی گفتیم لوله ها آب می دهد و کاری کنید که گفتند نیست! لیگ حرفه ای ما خنده دار است و فقط در حال برگزاری هستیم.

نکونام با انتقاد از شرایط برگزاری مسابقات لیگ برتر یادآور شد: شرایط لیگ مان در این فصل افتضاح بود و نفهمیدیم با تماشاگر برگزار گردید یا بدون تماشاگر، ولی امیدوارم دیگر این اتفاقات تکرار نگردد. فوتبال ما مثل آشی شده بود که همه آن را هم می زدند تا نذرش برآورده گردد!

وی در واکنش به این سؤال که با جدایی فرهاد مجیدی از استقلال صحبت هایی مبنی بر عدم رضایت او از حضور در فولاد و آمدنش به استقلال مطرح می گردد، گفت: چرا فکر می کنید سخت است؟ شرایط در فولاد خدا را شکر برای من عالی است. هیچ مسئله ای نیست و مشکل جای دیگری است. سال گذشته قبل از فصل با باشگاه استقلال صحبت کردم، ولی همانطور که گفتم پروژه ای در مربیگری دارم که باید یک به یک آغاز کنم. من از دستیار دوم، سوم آغاز کردم و در لیگ دسته اول مربیگری کردم و به لیگ برتر آمدیم و سپس آغاز به ساختن فولاد کردیم. در کنار این کارها برنامه دارم و دوستانی دارم که به من مشاوره می دهند. دو سال پیش هم این رخ داد که با فولاد در اردو بودم که به من زنگ زدند و گفتند بیا با استقلال قرارداد امضا کن. باز هم این کار را نکردم، چون مربی نیستم که نسنجیده کاری کنم و جلو بروم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان ادامه داد: الان هم طبیعی است یک گزینه برای استقلال باشم. آرزوی هر کسی است که سرمربی استقلال یا تیم ملی باشد، اما در فولاد کاملاً خوشحالم و شرایط برای من خوب است. ایراد ما این بود که پنجره نقل وانتقالات بسته بود و زمانی باز شد که نیم فصل دوم بازیکن گرفتن سخت بود. با مسئولان باشگاه صحبت نموده و فهرست اولیه داده ام. الان تعطیلات است و می خواهم به خاطر فصل پرفشار به مسافرت بروم. پس از آن فهرست دوم را می دهم. یک هفته وقت داریم این کارها را انجام دهیم و این موضوع را همین الان به گرشاسبی گفتم که یک هفته برای تمدید قرارداد بازیکنان وقت داریم. اگر بتوانند پروژه ای را که برای آینده داریم، به انتها برسانیم و تیم مدعی باشد و مبارزه کند، کوشش می کنیم فولاد به جایگاه قابل احترامی برسد. ما احتیاج داریم یک گام به جلوتر برویم.

نکونام اعلام نمود: اگر شرایط فراهم گردد یک تیم قلدر و خوب را برای فصل بعد می سازیم. هیچکس پیشنهادی به من نداده است. استقلال سرمربی دارد و اگر هم نداشته باشد هیچ پیشنهادی به من داده نشده است که بخواهم در مورد آن صحبت کنم.

وی راجع به اینکه اگر مسئولان فولاد نتوانند قرارداد بازیکنان آزاد را تمدید نمایند، آیا به استقلال می رود یا نه، گفت: سیاست باشگاه این است که یک تیم خوب و باکیفیت با بازیکنان تاپ در لیگ آینده داشته باشیم. اگر بازیکنان را حفظ نکنیم و بازیکنان مدنظر جذب نگردد، باید دید سیاست باشگاه چه خواهد شد. در سال اول حضورم، در قراردادم ذکر شد اگر در بین هفت تیم اول باشیم موفقیت بزرگی خواهد بود، ولی سوم شدیم. من به تنهایی این کار را نمی کنم، مدیریت و بازیکنان زحمت می کشند. باید بازیکنانی که می خواهیم را بگیریم و قرارداد بعضی بازیکنان تمدید گردد تا آماده لیگ بعد شویم.

سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان در مورد اینکه پیش از فصل جاری گفته بود اگر پنج بازیکن اصلی تیم نمانند در فولاد نمی ماند، گفت: بله، این حرف را زدم و در فولاد نماندم. متأسفانه پنجره نقل وانتقالات یک روز مانده بود بسته گردد که برنامه ریزی کردیم یار بگیریم. در نیم فصل دوم توانستیم بازیکن بگیریم و دیدید که فصل خوبی را سپری کردیم. دو قول در روز اول دادم، یکی قهرمانی سوپرجام و دیگری صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا بود که خدا را شکر این رخ داد. ما در حال حاضر آبروی فوتبال ایران هستیم و امتیازاتی که گرفتیم برای کسب سهمیه تیم های ایرانی نیز اهمیت دارد. از کادر فنی، کادر پزشکی، تدارکات و بازیکنان تشکر می کنم و من کمترین نقش را داشتیم.

نکونام درباره اینکه گرشاسبی گفته است شب گذشته با او جلسه ای برگزار نموده و رفتنش به استقلال شایعه است، گفت: شب گذشته در اردوی تیم جلسه ای را برگزار کردیم. در این جلسه، فهرست بازیکنان مدنظر و نفراتی را که قرار است قراردادشان تمدید گردد، اعلام کردیم.

وی در واکنش به اظهارنظر یک مجری ورزشی مبنی که گفته بود استقلال براساس نظر یک سرمربی استقلالی یک تیم دیگر در حال فعالیت در نقل وانتقالات است، گفت: آن مجری اگر دوست دارد ابتدا نام را بگوید که چه کسی گفته است. در فوتبال ایران یکسری چیزها معین است، برای اینکه یکی را بسوزانند سریع نام او را می آورند. اینکه من یک چیزی را به کسی اعلام کنم، بگویند فلان شخص به ما این موضوع را گفته است. چنین چیزی صحت ندارد. من در هتل بودم و تمرکزم روی بازی بود. شبی که این صحبت ها مطرح شد، کسی دیگر دنبال سرمربی بود. مردم باهوش هستند و اینها یکسری شیطنت است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2036

به "واکنش جالب نکونام به مربیگری اش در استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش جالب نکونام به مربیگری اش در استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید