لغو بازی های پرسپولیس دستور از بالا بود، برنامه لیگ شاهکار است!

به گزارش شهر سرگرمی، به گزارش خبرنگاران، جواد نکونام ضمن تشریح آخرین شرایط تیم فولاد خوزستان، برنامه ریزی سازمان لیگ را به نفع دو تیم دانست که باعث نارضایتی دیگر باشگاه ها شده است.

لغو بازی های پرسپولیس دستور از بالا بود، برنامه لیگ شاهکار است!

هیچ مربی ای قول نمی دهد

نکونام درباره آخرین شرایط تیم فولاد خوزستان گفت: خدا را شکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته ایم. با توجه به بازی عقب افتاده که باید تیم های دیگر انجام می دادند، این هفته ملاقاتی نداشتیم. بچه ها در شرایط خوبی هستند تا با نساجی بازی کنیم.

وی در مورد حضور فولاد در مرحله پلی آف آسیا تاکید نمود: تیم های آسیایی هزینه های خوبی را برای حضور در مرحله گروهی انجام می دهند. سال جاری ما ممنوعیت جذب بازیکنان خارجی را داریم که شرایط تیم های ایرانی را سخت می نماید. امیدواریم این مرحله را پشت سر بگذاریم.

سرمربی فولاد تاکید نمود: تمام بازی ها برایمان مهم است و تلاش می کنیم بهترین عملکرد را مثل پارسال داشته باشیم. هیچ مربی ای در جهان نمی تواند قول بدهد. ضامن پیروزیت تلاش و تلاش شما است. تیم های دیگر هم تلاش می نمایند و زحمت می کشند. چیزی که شما را به پیروزیت می رساند تداوم تلاش است. من هم مثل تمام مربیان عزیز داخلی و خارجی همین هدف را دارم. برنامه داریم که انتهای فصل رتبه ای را کسب کنیم که شان فولاد حفظ گردد.

با استقلال به خاطر همین بی برنامگی ها از آسیا حذف شدیم

سرمربی فولاد خوزستان درباره برنامه ریزی سازمان لیگ گفت: من هم به این برنامه ریزی اعتراض دارم. من با آقای سهیل مهدی صحبت کردم. پرسپولیس در فینال آسیا بود. این باعث افتخار است که پرسپولیس فینالیست بود و نایب قهرمان شد. اما سئوال ها از قبل از آن آغاز می گردد. چرا بازی با نساجی لغو شد؟

نکونام که سابقه حضور در تیم استقلال را هم دارد، ادامه داد: خودم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با استقلال بازی کردم ولی متاسفانه همین برنامه ریزی های چنین مسائلی برایمان ایجاد کرد. در لیگ قهرمانان در نیمه نهایی با بوریرام تایلند و تیم کره ای بازی کردیم و به خاطر بی برنامگی و خستگی تیممان حذف شد و نتوانستیم به فینال برسیم.

مهدی گفت لغو بازی های پرسپولیس دستور از بالا بوده است

نکونام که با رادیو ورزش مصاحبه می کرد، اظهار داشت: موافق هستیم پرسپولیس استراحت کند و سرحال به مسابقاتش برود. بازی این تیم با نساجی و سپس ذوب آهن لغو شد. بعد از بازگشت پرسپولیس از آسیا هم مقرر شد تمام تیم ها به یک تعداد بازی معین برسند تا بعد بقیه بازی نمایند. صحبتی که با آقای مهدی داشتم این بود که پرسپولیس در 12 روز دو بازی انجام بدهد ولی همه تیم ها به یک تعداد بازی برسند. من سه بازی بیرون از خانه دارم که دو تای آن با تیم های مدعی سپاهان و پرسپولیس است.

وی اضافه کرد: به مهدی گفتم بازی با نساجی و ذوب آهن کنسل شده است که پاسخ داد از بالا گفتند و دست من نبوده است. الان می خواهید بازی پرسپولیس را فشرده برگزار کنید. پرسپولیسی ها دنبال منافع خودشان هستند که حق طبیعی شان است. ما هم موافق هستیم ولی به تیم فولاد و تیم های دیگر چه ربطی دارد؟ همه تیم ها معترض هستند. آقای مهدی تا ساعت 10 شب گذشته با ما صحبت می کرد و ما مخالفت کردیم اما همان برنامه را دادند. برنامه معین است که برای چه تیم هایی ریخته می گردد.

چرا برنامه لیگ را تا نیم فصل نمی دهید؟

سرمربی فولاد در واکنش به اینکه منظور مهدی از بالا دستور وزارت ورزش بوده است، گفت: بالا می تواند طبقه بالا هم باشد!

وی اضافه کرد: سئوال مهم این است که چرا برنامه لیگ را سه هفته یک بار می دهند. خدا را شکر شرایط کشور خوب است و به خاطر کرونا تعطیلی نداریم! برنامه لیگ را 15 هفته ای بدهند که تکلیفمان را بدانیم. نمی توانند یک برنامه ساده بدهند چون باید همه صبر نمایند و ببینند چه می گردد. لیگ را متوقف کنید تا پرسپولیس بازی های عقب افتاده را انجام بدهد. حالا دو هفته دیرتر؛ چه اشکالی دارد. 5 هفته قبل این حرف را زدم. با چهار بازی عقب افتاده، لیگ برای پرسپولیس و تمام تیم ها سخت می گردد. این چه برنامه ای است؟

چرا استقلال توانست و ما نتوانستیم؟

وی گفت: تمام ایراد ما به سازمان لیگ است. بازی های عقب افتاده پرسپولیس را هرطور که صلاح است برایشان برگزار کنید ولی به تیم من چه ربطی دارد که باید دهم و پانزدهم بازی کند. آیا در دور برگشت هم سه بازی ما را پشت سر هم در خانه می اندازید؟ استقلال بیان کرد تا وقتی پرسپولیس با سپاهان بازی نکند دربی را انجام نمی دهیم. چرا آن بازی می گردد ولی بازی های تیم من نمی گردد؟ من هم می خواهم بازی های تیم من سر موقع برگزار گردد. تیم من هم مثل همه.

سرمربی فولاد اظهار کرد: طرفداران فوتبال و فولاد و باشگاهمان می خواهیم حق به حقدار برسد. طرفداران از ما توقع دارند. طرفداران امروز سر تمرین بودند و می گفتند از حق تیم دفاع کنید؛ چرا باید سه هفته بیرون از خانه بازی کنیم؟ من باید از حق تیمم دفاع کنم. همه تیم ها ناراضی هستند به جز دو تیم که خودتان می دانید. همه شرایط باید برای تیم ها یکسان باشد. اگر همه سه روز یکبار بازی نمایند ما هم سه روز یکبار بازی می کنیم. به پرسپولیس استراحت بدهید و بگذارید ریکاوری کند ولی نگذارید ما 10 بازی انجام بدهیم، یک تیم هشت بازی و یک تیم هفت بازی.

این برنامه ریزی شاهکار است

نکونام اظهار داشت: گفتیم بازی با سپاهان ما را به تعویق اندازید یا سر زمان مقرر برگزار کنید که قبول نکردند. بازی های دیگران را جابجا کردند که راضی باشند ولی برای ما یک جابجایی نکردند. این شاهکار برنامه ریزی لیگ است که آخرش هم سه هفته را برنامه می دهند. در این برنامه هم یا فاصله بازی تیم ها دو روز یکبار است یا اسامی را اشتباه می نویسند و 15 اشتباه دارند. اینها شاهکار است. واقعیت فوتبال ما همین است.

وی ادامه داد: یک زمانی اول فصل تیمی (استقلال) را بردیم که گفتند نیمکت فولاد فلان طور است. ما آغاز کردیم صحبت کردن. همه فوتبالمان همین است. دارید می بینید دعوا و بزن بزن و اخراج و توپ شوت کردن داشته ایم. این فوتبال ایران است و واقعیت همین است. همه چیز به همه چیز می خورد و جای گلایه ندارد. سازمان لیگ این طور برنامه ریزی می نماید، تیم ما این طور بازی می نماید و آن تیم یک چیز دیگر می گوید. آخر سر هم تنها کسانی که زورشان بیشتر است، در انتهای لیگ پیروز تر هستند چون نفع آنها واجبتر است.

پرسپولیس بله اما منظورم از تیم دوم استقلال نبود

سرمربی فولاد در ادامه درباره اینکه آیا منظورش از نفع بردن دو تیم، استقلال و پرسپولیس است؟ گفت: بحث من استقلال نبود. یک تیم پرسپولیس است که باید بازی عقب افتاده انجام بدهد. تیم دوم هم شاید تیمی باشد که با اینها بازی ندارد! تیم من بازی عقب افتاده ندارد. تیم ما دهم، پانزدهم و بیست و یکم بازی می نماید. پرسپولیس یازدهم، شانزدهم و بیست و دوم بازی می نماید و سپس با هفت روز استراحت به مصاف فولاد می آید. همه بازی های پرسپولیس یک روز عقبتر از ما است و روز بیست و نهم با فولاد بازی می نماید.

نکونام تاکید نمود: تیم من باید با تیم مدعی سپاهان ملاقات داشته باشد و بعد از آن با یک تیم مدعی دیگر به نام پرسپولیس بازی می کنیم. سپس باید به تبریز برویم. دو بازی خارج از خانه داریم که مسئله ای نیست. بازی با سپاهان باید هفته قبلش برگزار می شد و ما با مس در خانه ملاقات می کردیم. چرا باید بازی ما جابجا گردد. اگر هم جابجا می گردد مسئله ای نیست؛ دور برگشت را به همین ترتیب برگزار نمایند. الان همه در لیگ ناراضی هستند.

عربستان، امارات و قطر فیلم ورزشگاه های ما را به AFC می دهند

سرمربی فولاد درباره مسائل ساختاری فوتبال ایران و بخصوص بازی پرسپولیس با نساجی تاکید نمود: ما هفته قبل در مسجد سلیمان با تیم نفت بازی کردیم. در هتل محل اقامت ما برق قطع شده بود و اتاق هتل ها یخ نموده بود. فوتبال ما همین است. تا وقتی مدارا کنیم و همه چیز را با مدارا و دوستی برطرف کنیم همین آش و کاسه است. اگر پای تخلف ایستادیم و جریمه و محروم کردیم درست می گردد. در مسجد سلیمان همه این چیزها را به سهیل مهدی و ناظر بازی گفتیم ولی هیچکس گوش نکرد. اما این مسائل در بازی پرسپولیس با نساجی زوم شد.

نکونام در انتها درباره اقدام فدراسیون فوتبال برای دریافت میزبانی جام ملت های 2027 آسیا گفت: عربستان، قطر و امارات فیلم و عکس تمام اتفاقات و تمام این ورزشگاه ها را می گیرند و مکتوب به AFC می دهند. شک نکنید میزبانی را به ایران نمی دهند. خودمان این کارها را می کنیم. ما 20 - 30 زمین خوب در کشور داریم. در همین زمین ها بازی های لیگ را برگزار کنیم. در قطر هر تیم برای خودش ورزشگاه خوب ندارد و تیم هایی که ورزشگاه خوب ندارند به زمین تیم های دیگر می فرایند. وقتی نمی توانیم باید از این دست کارها انجام بدهیم تا بستر فوتبالمان فراهم گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1362

به "لغو بازی های پرسپولیس دستور از بالا بود، برنامه لیگ شاهکار است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو بازی های پرسپولیس دستور از بالا بود، برنامه لیگ شاهکار است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید