چگونه از شر گره های عضلانی گردن رها شویم؟

به گزارش شهر سرگرمی، گرفتگی بدن یکی از اتفاقاتی است که زیاد برای خانم ها رخ می دهد. ممکن است گاهی هنگام ورزش یا به دلیل بد خوابیدن یا حتی سرما دچار گرفتگی شویم. در ادامه به آنالیز این گرفتگی ها و نحوه درمان آن ها خواهیم پرداخت.

چگونه از شر گره های عضلانی گردن رها شویم؟

گره های عضلانی چیست؟

گره های عضلانی نواحی سخت و حساسی در عضلات ما هستند. این گره های عضلانی معمولاً در گردن، شانه ها، قسمت فوقانی کمر و باسن دیده می گردد و یک اتفاق شایع است که روزانه برای میلیون ها انسان رخ می دهد و ممکن است به علت کشیده شدن ناگهانی عضله باشد.

گره های عضلانی می تواند احساس دردناکی در عضله ایجاد کند که به مفاصل اطراف ارتباط داشته باشد. وقتی آن را لمس می کنید؛ سفتی و انقباض را در آن ناحیه حس خواهید کرد.

راهکارهای درمانی

گرما

استفاده از گرما در یک ناحیه باعث گشاد شدن مویرگ ها و در نتیجه جریان خون بیشتری در آن ناحیه ایجاد می گردد. افزایش جریان خون در عضله می تواند وسیله موثری در آزادسازی

گره ها باشد.

کشش

همان طور که قبلاً ذکر شد، گره های عضلانی مناطقی از عضله هستند که نمی توانند کاملاً شل یا کشیده شوند. کشش عضلانی که این گره ها در آن قرار دارند، یک روش موثر برای کاهش تنش و درد است.

فعال سازی عضله

عضلات در حال کار، برای انقباض و شل شدن بدن به افزایش جریان خون احتیاج دارند. با کار روی عضله ای که گره در آن قرار گرفته است می توانید جریان خون را در آن نقطه افزایش دهید و باعث برطرف گره شوید. انقباض این عضلات هم روش خوبی برای برطرف خستگی این ناحیه و آزاد شدن گره ماهیچه است.

منبع: همگردی
انتشار: 1 تیر 1400 بروزرسانی: 1 تیر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1617

به "چگونه از شر گره های عضلانی گردن رها شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از شر گره های عضلانی گردن رها شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید