پیغام تاریخی حضرت روح الله ، منشور روحانیت به چاپ 38 رسید

به گزارش شهر سرگرمی، منشور روحانیت، پیغام تاریخی و مهم امام خمینی(ره) به روحانیون، مراجع، مدرسین، طلاب حوزه های علمیه و ائمه آدینه و جماعات به چاپ سی و هشتم رسید.

پیغام تاریخی حضرت روح الله ، منشور روحانیت به چاپ 38 رسید

به گزارش شهر سرگرمی، موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تازه ترین چاپ منشور روحانیت را در قطع جیبی پالتویی در 56 صفحه روانه بازار نشر نموده است. چاپ اول این کتاب سال 1369 درست یک سال پس از رحلت بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی منتشر شد و 30 سال پس از خرداد 68 به چاپ 38 رسیده است.

حضرت امام خمینی(ره) منشور روحانیت را در نخستین روزهای اسفندماه 67 به رشته تحریر درآورد و در این پیغام تاریخی و مهم، نکته هایی را خطاب به حضرات روحانیون سراسر کشور، مراجع بزرگوار اسلام، مدرسین گرامی و طلاب عزیز حوزه های علمیه و ائمه محترم آدینه و جماعات مطرح نمود.

حوزه های علمیه مهم ترین پایگاه اسلام و تشیع، علمای اسلام پیشتازان نهضت ها و انقلاب ها، احساس مسئولیت برابر توده ها، خطر تحجرگرایان و مقدس نمایان، قطع نفوذ بیگانگان در حوزه ها، لزوم حفظ وحدت و الفت طلاب و علما، جنگ برای ادای تکلیف، لزوم پرهیز از اختلاف بین جامعه مدرسین و طلاب انقلابی، ترس استکبار از فقه و اجتهاد و اهمیت حضور روحانیون و علما در کارهای حکومتی از جمله مباحث و بخش های این نامه و پیغام مهم و تاریخی است.

18 صفحه خاتمهی کتاب به متن پیغام با دستخط حضرت امام(ره) اختصاص دارد که در خاتمه آن عبارت آشنای روح الله الموسوی الخمینی و تاریخ 3 اسفند 67 به چشم می خورد. چاپ 38 منشور روحانیت در شمارگان هزار نسخه به بهای شش هزار تومان از سوی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) منتشر شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 249

به "پیغام تاریخی حضرت روح الله ، منشور روحانیت به چاپ 38 رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تاریخی حضرت روح الله ، منشور روحانیت به چاپ 38 رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید