نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته است

به گزارش شهر سرگرمی، استاد دانشگاه هنر اصفهان درباره رشد این هنر در سال های اخیر گفت: نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته، دانشگاه هایی برای این رشته تأسیس شده و دانشجوهایی در این رشته جذب نموده اند.

نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته است

به گزارش شهر سرگرمی، رضا فتاحی، درباره آثار به نمایش درآمده در چهارمین جشنواره فجر صنایع دستی به خبرنگار شهر سرگرمی گفت: آثار جشنواره بسیار خوب است ولی در بخش نگارگری آثار کمی ارائه شده است. بهتر بود که این آثار بخش بندی شوند، برای مثال آثار گل مرغ یا نگارگری و تذهیب هرکدام در بخش های جداگانه ای می توانستند به نمایش درآیند.

او اضافه کرد: باید برای سال های آینده آثار صنایع دستی بخش بندی شوند و در هر بخشی آثار به صورت جداگانه داوری و به نمایش گذاشته شوند.

استاد دانشگاه هنر اصفهان درباره رشد این هنر در سال های اخیر گفت: نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته و دانشگاه هایی برای این رشته تأسیس شده است که دانشجو در این رشته جذب نموده اند. اساتید این رشته با دل وجان این رشته را آموزش می دهند درحالی که در گذشته آموزش نگارگری به این شکل نبود و خیلی کم و به سختی این رشته آموزش داده می شد.

این هنرمند پیشکسوت نگارگری در ادامه اضافه کرد: علاقه زیاد جوانان به رشته های هنری به خصوص نگارگری ایرانی را، در شهرهایی همچون اصفهان، مشهود است. جوان ها در این رشته ها بسیار خوب کار می نمایند. در این استان کارگاهی دارم و در آن رشته نگارگری ایرانی تدریس می کنم که همیشه با استقبال خوبی از سوی علاقه مندان و جوانان روبرو بوده است.

او توضیح داد: خوشبختانه در سال های اخیر در بخش هایی از صنایع دستی مثل نگارگری و قلم زنی رشد خوبی داشته ایم ولی در چند رشته صنایع دستی مثل میناکاری و فیروزه کوبی چندان پیروز نبوده ایم. به طوری که گاه این هنرها در حال از بین رفتن هستند. برخی ارگان های دولتی برای حمایت این آثار را خریداری می نمایند ولی کارگاه های خوبی برای این هنر برپا نشده و این هنر در حال فراموشی است.

فتاحی در خاتمه اظهار امیدواری کرد: با حمایت و توجه هرچه بیشتر معاونت صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی به این هنرها جلوی آسیب به آن ها گرفته گردد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 721

به "نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگارگری بعد از انقلاب رشد خوبی داشته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید