نظر نوبخت درباره کاهش نرخ بنزین در بودجه 99

به گزارش شهر سرگرمی، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره درخواست نمایندگان مبنی بر کاهش نرخ بنزین در بودجه 99 توضیحاتی ارائه کرد.

نظر نوبخت درباره کاهش نرخ بنزین در بودجه 99

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، محمدباقر نوبخت پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران، گفت: لایحه بودجه سال 99 در موعد قانونی به مجلس تقدیم شد و براساس آیین نامه داخلی مجلس کمیسیون های تخصصی پیشنهادات خود را درباره این لایحه به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 99 ارائه می دهند.

وی با بیان اینکه کلیات لایحه بودجه سال 99 در کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات تصویب شد، اضافه نمود: در نشست امروز کمیسیون اقتصادی نیز لایحه مذکور از 4 محور پیش بینی منابع، برآورد هزینه ها، سیاست ها و اهداف مورد آنالیز نهاده شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه 484 هزار میلیارد تومان منابع برای سال 99 از محل واگذاری دارایی های سرمایه ای، واگذاری دارایی های اقتصادی و درآمدها پیش بینی شده است، اظهار کرد: منابع سال آینده وابستگی چندانی به فروش نفت ندارد و حدود 48 هزار میلیارد تومان منابع به فروش نفت وابسته است در حالی که این رقم در سال جاری 153 هزار میلیارد تومان بود.

وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت در سال آینده کمتر از 10 درصد است

نوبخت با بیان اینکه وابستگی منابع عمومی بودجه به نفت کمتر از 10 درصد است که 100 درصد آن برای پروژه های عمرانی استفاده می گردد، اضافه نمود: تمام اعتبارات حاصل از فروش نفت و 4.4 میلیارد دلار که از صادرات گاز به دست می آید، برای اجرای پروژه های عمرانی استفاده خواهد شد. همچنین 30 هزار میلیارد تومان از سایر منابع برای اجرای طرح های عمرانی پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: سال آینده حدود 47 هزار میلیارد تومان از اوراقی که در سال پیش منتشر شده است، بازخرید می گردد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: مصارف سال آینده در سه حوزه هزینه های جاری، عمرانی و تملک دارایی توزیع می گردد که هزینه های جاری برای جبران کاهش قدرت خرید استفاده گردد، بدین معنا که اعتبارات این بخش برای ارتقا و بهبود سفره های مردم استفاده گردد، به همین دلیل علی رغم اینکه بودجه سال 99 تنها 8 درصد رشد داشت، اما برای کارکنان افزایش 15 درصدی حقوق در نظر گرفته شده است.

پیش بینی 3 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان در لایحه بودجه 99

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: 6 هزار میلیارد تومان برای همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال 99 در نظر گرفته شده است، همچنین 3 هزار میلیارد تومان برای رتبه بندی فرهنگیان و ترمیم حقوق آنان در لایحه بودجه سال آینده پیش بینی شده است.

نوبخت با بیان اینکه 31 هزار میلیارد تومان تحت عنوان طرح حمایت معیشتی در سال آینده به مردم پرداخت می گردد، بیان نمود: 43 هزار میلیارد تومان در قالب یارانه نقدی در سال آینده به مردم پرداخت می گردد.

وی با اشاره به تخصیص اعتبارات برای ایجاد زیرساخت در سال آینده گفت: پیش بینی شده است 1224 کیلومتر راه آهن ساخته گردد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم اضافه نمود: ایجاد یک میلیون فرصت شغلی برای سال آینده پیش بینی شده است. براساس پیش بینی ها سال آینده کشور از رکود خارج می گردد و صندوق بین المللی پول و بانک جهانی این ادعا را تایید کردند.

نوبخت درخصوص درخواست نمایندگان مبنی بر کاهش نرخ بنزین در بودجه 99 اظهار کرد: از آنجایی که این موضوعی تا به امروز رسماً به دولت اعلام نشده است، درحال حاضر درباره آن نظری نداشته و باید اجزای آن به دقت آنالیز گردد. مصرف روزانه بنزین به 98 میلیون لیتر در روز رسیده بود که با اصلاح نرخ آن 20 میلیون لیتر کاهش یافت.

وی توضیح داد: در صورتی که طرح نمایندگان درباره کاهش نرخ بنزین، بتواند مصرف بنزین را کاهش دهد و مردم از آن راضی باشند، دولت مخالفتی با آن ندارد، زیرا منابع حاصل از افزایش نرخ بنزین در اختیار مردم قرار می گیرد، اما درحال حاضر هیچ نظری درباره آن نداریم، زیرا تا به امروز مورد آنالیز قرار نگرفته است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره واقعی بودن اعداد و ارقام موجود در لایحه بودجه سال 99 بیان نمود: در صورتی که مجلس بتواند هزینه های بودجه را کاهش دهد، سازمان برنامه و بودجه از آن استقبال می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 610

به "نظر نوبخت درباره کاهش نرخ بنزین در بودجه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظر نوبخت درباره کاهش نرخ بنزین در بودجه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید