مجرم تلگرامی شماره تلفن نیم میلیارد کاربر فیس بوک را سرقت کرد

به گزارش شهر سرگرمی، یک مجرم سایبری رباتی تلگرامی ایجاد کرده است که میلیون ها شماره تلفن همراه کاربران فیس بوک را از طریق برنامه پیام رسان تلگرام به فروش می رساند، این شماره تماس ها متعلق به کاربرانی از ده ها کشور جهان هستند.

مجرم تلگرامی شماره تلفن نیم میلیارد کاربر فیس بوک را سرقت کرد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ربات مذکور اطلاعات را از یک پایگاه داده عظیم از شماره تلفن های گرفته شده از فیس بوک قبل از ایجاد یک شبکه امنیتی در سال 2019 بیرون کشیده است.

یک نماینده پشتیبانی تلگرام در این خصوص به نیویورک پست گفت که ربات تا صبح سه شنبه مسدود شده است. اما مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی غیرفعال شده و چه مدت در سیستم عامل فعال بوده است. روز دوشنبه گزارش شد، هر شخصی که مشخصات تلگرام رباتی را در اختیار داشته باشد، می تواند شناسه فیس بوک شخصی را که به دنبال آن است وارد کند و ربات شماره تلفن مربوطه را منتشر می کند، افزون بر این می توان معکوس نیز عمل کرد، یعنی شماره تلفنی را وارد ربات کرده و شناسه فیس بوکی متعلق به شماره را دریافت کرد.

بر اساس این گزارش، ربات در ابتدا بیشتر شماره تلفن را پنهان کرده و کاربران را مجبور به پرداخت هزینه می کند تا همه چیز را ببینند. گزارش شده است که قیمت ها از 20 دلار برای یک اعتبار واحد تا 5000 دلار برای 10، 000 اعتبار گسترده است. به گفته آلون گال از شرکت امنیت سایبری هادسون راک که حدود دو هفته پیش این نقص را ردیابی کرده است، ربات مذکور می تواند به شماره تلفن 533 میلیون کاربر فیس بوک در ده ها کشور دسترسی داشته باشد.

فیس بوک گفت این داده ها از یک مشکل امنیتی قبلی ناشی می شود که به مهاجمان سایبری اجازه می دهد شماره تلفن ها را با استفاده از یک کد نرم افزار پیچیده با پروفایل کاربر مطابقت دهند.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1451

به "مجرم تلگرامی شماره تلفن نیم میلیارد کاربر فیس بوک را سرقت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجرم تلگرامی شماره تلفن نیم میلیارد کاربر فیس بوک را سرقت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید