متکدی میلیاردر در قزوین روانه زندان شد!

به گزارش شهر سرگرمی، مسئول مرکز ساماندهی متکدیان شهرستان قزوین گفت: متکدی میلیاردری که در یکی از چهارراه های اصلی شهر قزوین اسپند دود می کرد؛ شناسایی، جمع آوری و با حکم دستگاه قضایی روانه زندان شد.

متکدی میلیاردر در قزوین روانه زندان شد!

به گزارش ایسنا؛ محسن رحیمی با اشاره به جمع آوری متکدی میلیاردر در قزوین گفت: یکی از متکدیانی که بار ها از سوی عوامل گشت این مرکز جمع آوری شده و به وی تذکر داده شد تا دست از تکدی گری بردارد فردی متمول و ثروتمند است که در چهارراه های اصلی شهر اقدام به تکدی گری در قالب اسپند دودکردن می کرد.

وی اضافه کرد: چندین مرتبه به این فرد تذکر شفاهی و همچنین پیشنهاد یاری و ارائه بسته معیشتی و نامه نگاری با ارگان های مختلف جهت برطرف مشکل احتمالی وی داده شد و در مراحلی نیز به مرکز متکدیان و کلانتری ارجاع شد که به دروغ خودش را جانباز دفاع مقدس معرفی می کرد.

بنا بر اعلام روابط عمومی مرکز ساماندهی متکدیان قزوین، رحیمی اعلام کرد: این شخص در یکی از مناطق متوسط به بالای شهر قزوین زندگی می نماید و دارای واحد های مسکونی دیگری در جنوب شهر و اموال دیگر است که با یک دستگاه پراید به نزدیکی محل تکدی گری مراجعه نموده و وسایل اسپند دود کردن را نیز همراه خود در صندوق عقب خودرو می آورد.

تهدید و تطمیع مأموران مرکز ساماندهی متکدیان

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان گفت: نیروی انتظامی و شهرداری مستقر در این مجتمع که اقدام به گشت زنی در سطح شهر می نمایند و در طی ماه های گذشته بار ها این متکدی را در قزوین و در چهارراه های مختلف روئیت کردند که در ایام اخیر به صورت علنی به همکاران ما توهین نموده و آن ها را تهدید به قتل نموده است.

وی اضافه کرد: این متکدی با مراجعه به مرکز ساماندهی متکدیان به همکاران ما پیشنهاد واریز 30 الی 50 میلیون تومان پول به حساب آن ها در ازای دریافت چک نموده و با تأکید می گفت: خودتان را خسته نکنید نتیجه نمی گیرید من قبلاً تهران بودم کسی نتوانست کاری بکند.

معرفی متکدی میلیاردر به دستگاه قضایی

رحیمی با اشاره به تشریح وظایف دستگاه های مختلف در مصوبه شورایعالی اداری با هدف ساماندهی متکدیان خاطر نشان کرد: همچنان که در قبال افراد مستضعف، معلول جسمی و ذهنی، در راه مانده و بی خانمان وظایفی برای این مرکز تشریح شده است، در قبال متکدیان حرفه ای نیز مسئولیت داریم که آن ها را به دستگاه قضایی معرفی کنیم که این کار برای متکدی میلیاردر صورت گرفت و برای وی در دستگاه قضایی قزوین پرونده تشکیل و با حکم دستگاه قضا خودروی وی توقیف و شخص متکدی با حمایت قاطعانه و اقدام انقلابی دادیار دادسرای قزوین روانه زندان شد.

اقلام اهدایی مردم در انبار منزل متکدی میلیاردر

وی گفت: با حکم دستگاه قضایی از انبار منزل این متکدی بازدید به عمل آمد که طی این بازدید حدود 400 کیلو برنج، اقلام مختلف اهدایی از سوی مردم نظیر روغن مایع، روغن نباتی، بسته های چند کیلویی عدس، لوبیا، چندین قوطی رب، ماکارونی، قند، شکر، چای خشک و ... در انبار منزل وی مشاهده شد که نشانگر اعتماد شهروندان قزوینی به فردی است که به زعم ما یک راهزن محسوب می گردد چرا که با حضور خود در چهارراه های شهر و مظلوم نمایی و جلب اعتماد شهروندان اجازه نداده است یاری های مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

11 میلیارد ریال چک در منزل متکدی

مسئول مرکز ساماندهی متکدیان قزوین با اشاره به بازدید و بازرسی اجرا شده توسط مأمورین انتظامی از منزل متکدی میلیاردر خاطر نشان کرد: علیرغم کوشش های پنهانی اجرا شده توسط خانواده این متکدی جهت خروج چندین فقره چک و کلید گاوصندوق از منزل در حین بازرسی مأمورین انتظامی، با هوشیاری سرپرست نیرو های انتظامی مستقر در مرکز ساماندهی متکدیان، از خروج کلید گاو صندوق و چک ها جلوگیری و 35 فقره چک به ارزش تقریبی 11 میلیارد و 840 میلیون ریال به همراه 8 میلیون ریال وجه نقد کشف و ضبط گشت.

حضور پر رنگ شهرداری و نیروی انتظامی در ساماندهی متکدیان

این مسئول گفت: اگر سایر دستگاه های متولی در امر ساماندهی متکدیان همانند شهرداری قزوین و نیروی انتظامی عمل نمایند، مطمئنا به زودی شاهد بهبود شرایط ساماندهی متکدیان در قزوین خواهیم بود و می توان قزوین را در ابتدا به عنوان شهری با کمترین متکدی و در آینده به عنوان شهری بدون متکدی معرفی کرد.

وی تاکید نمود: شهر بدون متکدی به معنای شهر بدون فقیر نیست و باید نگاه جامعه نسبت به تکدی گری تغییر کند، این میلیاردر متکدی نمونه بارزی جهت اثبات این ادعا است که نباید به متکدیان یاری کرد و باید یاری های مردمی به دست نیازمندان واقعی برسد.

منبع: فرارو
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1209

به "متکدی میلیاردر در قزوین روانه زندان شد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متکدی میلیاردر در قزوین روانه زندان شد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید