مادرانه ها بخش ویژه جشنواره بین المللی شعر فجر شد

به گزارش شهر سرگرمی، دبیر علمی جشنواره بین المللی شعر فجر از افزوده شدن بخش ویژه مادرانه ها به این جشنواره ادبی خبر داد.

مادرانه ها بخش ویژه جشنواره بین المللی شعر فجر شد

خبرنگاران- قربان ولیئی دبیر علمی جشنواره بین المللی شعر فجر گفت: امسال بخش ویژه شعر فجر به مادرانه ها اختصاص دارد.

این تصمیم از آنجا گرفته شده که در صد سال اخیر به مادر توجه شد و در ساحت شعر آیینی از حضرت زهرا (س) با عنوان مادر یاد می شود. در بخش مادرانه ها شعر هایی بررسی می شوند که در حوزه مادر سروده شده باشند.

به گفته دبیر علمی جشنواره شعر فجر، موضوع مادر حوزه مغفولی در ادبیات کلاسیک است.

جشنواره شعر فجر امسال مطابق آیین نامه آن اجرا می شود. تنها هرسال بخش های جنبی به این جشنواره ادبی افزوده می شد. از جمله آن ها می توان به بخش ویژه شعر جوان اشاره کرد که در دو دوره پیش برگزار شد.

در دوره اولی که بخش شعر جوان به جشنواره بین المللی شعر فجر افزوده شد، سعید بیابانکی دبیرعلمی جشنواره بود و به دلیل حاشیه های پیش آمده در این بخش، برگزیدگان آن معرفی نشدند.

بیش از 4 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره شعر فجر امسال ارسال شد. تعدادی از این آثار واجد شرایط شرکت در جشنواره نبودند و در نهایت هزار و 90 اثر در بخش شعر سپید و نو، 86 اثر در بخش ترانه و شعر محاوره، 922 اثر در بخش شعر کلاسیک، 364 اثر در بخش شعر کودک و نوجوان و 137 اثر با موضوع درباره شعر واجد شرایط شرکت در این جشنواره ادبی شناخته شدند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1945

به "مادرانه ها بخش ویژه جشنواره بین المللی شعر فجر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مادرانه ها بخش ویژه جشنواره بین المللی شعر فجر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید