عرف: تبلیغات در فضای مجازی کنترل می گردد، اگر فرماندار یا بخشداری بی طرف نباشد برکنار می گردد

به گزارش شهر سرگرمی، رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به طرح موضوعاتی درباره انتخابات ایران در رسانه های خارج از کشور و در کلام بعضی سیاستمداران خارجی، اظهار کرد: موضوع تحریم موضوع تازه ای نیست. این کار در هر دوره از انتخابات اتفاق می افتد و جریان هایی از خارج سعی می نمایند مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد نمایند که همواره تیر این اقدامات به سنگ خورده است.

عرف: تبلیغات در فضای مجازی کنترل می گردد، اگر فرماندار یا بخشداری بی طرف نباشد برکنار می گردد

جهت دریافت مشاوره خدمات اصول طراحی کاتالوگ صنعتی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگاران، جمال عرف، طی سخنانی در گفت وگو با یکی از بخش های خبری سیما با بیان اینکه اگر نهادی که از منابع دولتی استفاده می نماید پیامک های تبلیغاتی انتخاباتی ارائه کند تخلف است، تاکید نمود: ما چنانچه کسانی بدون اجازه از شماره همراه شهفرایندان برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده نمایند را مورد پیگیری قرار می دهیم و تخلفات را حتما رسیدگی خواهیم کرد. همچنین نهادهای دولتی جز برای دعوت به کلیت حضور در انتخابات نمی توانند درباره اشخاص پیامک تبلیغاتی ارسال نمایند و این تخلف است.

وی درباره رسیدگی به مواردی از تبلیغات انتخاباتی نامعمول که اخیراً ویدیوهایی از آن در فضای مجازی منتشر شده، داریم کرد: ما در انتخابات باید عمدتاً ایجابی برخورد کنیم و کاندیداها برنامه های خود را اعلام نمایند اما کاندیداهایی که دنبال کارهای دیگری می فرایند، حتما پیگیری می گردد و موارد لازم به قوه قضائیه ارائه و اگر لازم باشد مجازات هم انجام می گردد. این موارد قطعاً بی پاسخ نمی ماند.

عرف اضافه نمود: اما اینکه کسی تصور کند اگر امروز کارناوالی راه افتاد فردا با آن برخورد می گردد، تصور درستی نیست چون باید این موارد مستندسازی گردد و پفراینده تشکیل گردد که رسیدگی به آن به بعد از انتخابات موکول می گردد.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به اینکه اگر امروز در شهر مشاهده می کنیم که تبلیغات کاغذی کمتر است به نظر می رسد تبلیغات به فضای مجازی رفته است، گفت: البته اگر تبلیغات در فضای مجازی انجام می گردد معنایش این نیست که کسی نظارتی بر آن ندارد. این موارد هم کنترل می گردد و اگر در آنجا هم تخلفی صورت گیرد حتما با آن در زمان خودش برخورد می گردد.

عرف با اشاره به طرح موضوعاتی درباره انتخابات ایران در رسانه های خارجی و در کلام بعضی سیاستمداران خارجی، اظهار کرد: موضوع تحریم موضوع تازه ای نیست. این کار در هر دوره از انتخابات اتفاق می افتد. در هر دوره جریان هایی از خارج از کشور سعی می نمایند مردم را نسبت به حضور در انتخابات دلسرد نمایند که همواره هم تیر این اقدامات به سنگ خورده است.

وی توضیح داد: گاهی این موضوع را جریان نفاق در خارج کشور پیگیری می کرد و گاهی هم بعضی جریانات افراطی در داخل کشور به چنین موضوعی می پرداختند. در دولت آقای ترامپ هم چنین مسیری دنبال شده است اما مردم ما فهیم تر از این هستند که به چنین مواردی توجه نمایند.

رییس ستاد انتخابات کشور با اشاره به برکناری بعضی از دست اندرکاران انتخابات در روزهای اخیر به دلیل حمایت از بعضی کاندیداها اظهار کرد: اگر به این نتیجه برسیم که فرماندار یا بخشداری در یک حوزه انتخابیه بی طرفی را رعایت نکند و به طرفداری بپردازد، به سرعت او را کنار می گذاریم و در این زمینه تعارف هم نداریم. این موضوع به حق الناس مربوط است و با اعتماد مردم سروکار دارد.

وی همچنین درباره تعداد کل داوطلبان انتخابات و تعداد کاندیداهای انصرافی اظهار کرد: در مجموع 16033 نفر ثبت نام کردند که در مرحله اول رسیدگی به صلاحیت ها در هیئت های اجرایی 864 نفر انصراف دادند و در مرحله بعدی که آنالیز های هیئت های نظارت استانی و سپس شورای نگهبان شروع شد هم قریب به 700 نفر انصراف دادند و در مجموع بیش از 1500 نفر از ابتدای ثبت نام ها تا این هفته از کاندیداتوری انصراف دادند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 698

به "عرف: تبلیغات در فضای مجازی کنترل می گردد، اگر فرماندار یا بخشداری بی طرف نباشد برکنار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرف: تبلیغات در فضای مجازی کنترل می گردد، اگر فرماندار یا بخشداری بی طرف نباشد برکنار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید