طرز تهیه موهیتو خیار به روش کافی شاپ در 20 دقیقه

به گزارش شهر سرگرمی، موهیتو خیار یکی از و یک نوشیدنی شگفت انگیز است که برای آبرسانی و برطرف عطش در روزهای گرم معجزه می نماید. موهیتو خیار طرز تهیه بسیار ساده ای دارد. در این مقاله از در ما طرز تهیه موهیتو خیار به چند روش رستورانی را به شما آموزش می دهیم.

طرز تهیه موهیتو خیار به روش کافی شاپ در 20 دقیقه

مواد لازم برای تهیه موهیتو خیار (1 لیوان)

مواد اولیهاندازه مورد احتیاج
خیار1 عدد میانه
نعناع تازه5 تا 6 برگ
شکر2 قاشق غذاخوری
لیموترش یا آبلیمو2 عدد میانه یا 2 قاشق غذاخوری
آب گازدار3/4 لیوان فرانسوی دسته دار
یخ قالبیبه اندازه کافی

مدت زمان آماده سازی مواد: 10 دقیقه

مدت زمان درست کردن موهیتو خیار: 10 دقیقه

مقدار کالری در 1 لیوان موهیتو خیار: حدود 132 کیلوکالری

مراحل طرز تهیه موهیتو خیار

برای اینکه یک موهیتو خیار عالی به سبک کافی شاپ و رستوران داشته باشید، مطابق دستورالعمل زیر مرحله به مرحله پیش بروید:

مرحله اول: برگ های نعنا را بشویید

در اولین مرحله از طرز تهیه این نوشیدنی خوشمزه با خیار شما باید ابتدا برگ های نعنا را به خوبی بشویید. برای این منظور برگ های نعنا را داخل یک ظرف ریخته و روی آن آب سرد بریزد. اجازه دهید، آلودگی ها و گل سبزی ته نشین گردد. 10 دقیقه ساعت خیساندن نعنا کافیست. پس از آن برگ های نعناع را زیر شیر آب کاملاً بشویید و داخل آبکش قرار دهید تا آب اضافی آن خارج گردد.

مرحله دوم: آب لیموترش ها را بگیرید

برای داشتن یک موهیتو خیار خوش طعم و عطر بهتر است مثل نسخه اصلی موهیتو از لیموترش تازه استفاده گردد. برای این منظور لیموها را از وسط نصف نموده و با آبمیوه گیری دستی یا قرار دادن لیمو بین انگشتان دست آب لیمو را بگیرید. مراقب باشید، هسته ها وارد ظرف نگردد. اگر لیموترش تازه ندارید از آبلیمو بهره ببرید.

در صورت تمایل می توانید آبلیمو را به روش های و اینترنتی از فروشگاه های بخرید.

مرحله سوم: خیار را رنده کنید

برای تهیه این موهیتو تابستانی با خیار توصیه می گردد از خیار سبز، سالم و خو ش عطر بهره ببرید. پس از آنکه خیار را شستید با استفاده از یک رنده تیز آن را کاملاً با پوست رنده کنید.

مرحله چهارم: خیار رنده شده را از صافی عبور دهید

در این مرحله از طرز تهیه موهیتو خیار شما باید خیارهای رنده شده را از صافی عبور دهید. از یک الک ریز برای این منظور بهره ببرید. حالا پوره خیار را داخل صافی بریزید و با پشت قاشق روی آن فشار دهید تا آب خیار کاملاً خارج گردد. برای تهیه این موهیتو به آب خیار احتیاج داریم.

مرحله پنجم: در لیوان سرو شکر، آب لیمو و برگ های نعناع تازه را قرار دهید

در مرحله بعد شما باید لیوان سرو موهیتو را انتخاب کنید. می توانید از مانسون جار، لیوان بلند یا حتی یک بطری شیشه ای فانتزی بهره ببرید. در ابتدا شکر را ته ظرف سرو ریخته، سپس آب لیمو ترش به آن اضافه نموده و در نهایت برگ های نعنا را قرار دهید. با قاشق کمی روی لایه های ایجاد شده فشار وارد کنید.

در صورت تمایل برای خرید شکر به صورت حضوری و اینترنتی می توانید به فروشگاه های مراجعه نمایید.

مرحله ششم: آب خیار و یخ را در لیوان بریزید

در این مرحله باید آب خیار را به لیوان سرو افزود. پس از افزودن آب خیار چند تکه یخ مکعبی درون لیوان قرار دهید. می توانید چند حلقه خیار برش زده را هم در لیوان موهیتو بریزید.

مرحله هفتم: آب گازدار را اضافه کنید

در این مرحله از طرز تهیه موهیتو خیار باید آب گازدار را داخل لیوان بریزید.

شما می توانید برای خرید آب گازدار به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه کنید.

مرحله آخر: موهیتو خیار را تزیین و سرو کنید

پس از اینکه موهیتو خیار شما آماده شد، چند برگ نعناع و چند برش حلقه ای لیمو و خیار را کنار لیوان سرو خود قرار دهید. نوشیدنی سرد و خنک شما آماده است. نوش جان!

طرز تهیه موهیتو خیار به روش های دیگر

شما می توانید موهیتو با خیار را به روش های زیر نیز درست کنید:

روش تهیه موهیتو خیار و تمشک

اگر دوست دارید نوشیدنی موهیتو خود را متنوع تر کنید می توانید از تمشک نیز برای تهیه موهیتو استفاده نمایید. برای تهیه این نوشیدنی میوه ای خنک شما به چند برش حلقه خیار، اندازهی تمشک تازه، آب لیمو ترش، شربت گیاه آگوا یا عسل و آب گازدار احتیاج دارید.

خیار، تمشک و نعناع را داخل دستگاه میکسر ریخته و خوب با هم ترکیب نمایید. سپس آب لیموترش و شربت آگوا یا عسل را اضافه کنید. لیوان خود را با اندازهی یخ پر نموده، مواد را داخل آن ریخته و در نهایت آب گازدار داخل لیوان سرو بریزید.

برای خرید می توانید به صورت حضوری یا اینترنتی به فروشگاه های مراجعه نمایید.

روش تهیه موهیتو خیار با دلستر (ماءالشعیر)

در صورت تمایل می توانید برای درست کردن موهیتو خیار از دلستر ساده یا لیمویی بهره ببرید. برای تهیه این نوشیدنی باید خیار را به قطعات کوچک تقسیم نموده و سپس خیار خرد شده را همراه با برگ نعنا، آب لیمو ترش، عسل و دلستر در دستگاه مخلوط کن بریزید تا خوب له و میکس شوند. حالا لیوان را از یخ پر نموده و مواد ترکیب شده را به آن اضافه کنید. در انتها اندازهی آب گازدار نیز باید به لیوان موهیتو اضافه گردد.

در صورت تمایل خرید انواع را به صورت حضوری یا اینترنتی از فروشگاه های انجام دهید.

روش تهیه موهیتو خیار با شاتوت

طرز تهیه موهیتو خوش طعم با خیار و شاتوت بسیار شبیه موهیتو خیار و تمشک است. با این تفاوت که در رسپی این نوشیدنی به جای شربت گیاه آگوا باید از شربت شکر استفاده کرد.

برای تهیه شربت شکر، باید شکر را در اندازهی آب حل کنید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر کاملاً در آب حل شده و رنگ شفافی پیدا کند و اندازهی مثل شهد غلیظ گردد. نعنا و شاتوت را با دستگاه میکسر خوب ترکیب کنید. ترکیب فوق را در لیوان سرو ریخته، سپس آب لیمو ترش و شربت شکر را به آن اضافه نمایید.

چند قطعه یخ داخل لیوان بریزید و در آخر آب گازدار را اضافه نمایید. موهیتو خیار شما آماده است؛ گوارای وجود!

بیشتر بخوانید:

نکات مهم در طرز تهیه موهیتو با خیار

  • موهیتو خیار باید خنک و ترجیحا ظرف چند ساعت سرو گردد تا طعم تلخی پیدا نکند.
  • اگر به علت رژیم یا بیماری دیابت تمایلی به استفاده از شکر ندارید، می توانید شکر را حذف کنید و موهیتو خیار را با عسل و حتی بدون عسل درست کنید.
  • به جای خیار رنده شده می توان از حلقه های نازک خیار بهره ببرید.
  • در صورت تمایل می توانید یک قاشق عرق کاسنی نیز به این نوشیدنی تابستانی اضافه کنید. برای خرید عرق کاسنی به صورت حضوری یا اینترنتی می توانید به فروشگاه های مراجعه کنید.
  • در صورت عدم دسترسی به لیموی تازه می توانید از آبلیمو بهره ببرید. اگرچه استفاده از لیموی تازه طعم نوشیدنی شما را غنی و قوی تر می نماید.

فوت و فن های خوشمزه شدن موهیتو خیار

آیا می توان همه مواد نوشیدنی موهیتو را با میکسر مخلوط کرد؟

بله، البته اگر شما تکه های برگ نعناع و خیار را در نوشیدنی خود دوست ندارید می توانید همه مواد را با مخلوط کن یا میکسر خوب ترکیب کنید و در نهایت مخلوط ایجاد شده را از صافی عبور دهید.

آیا برای درست کردن موهیتو خیار می توان به جای شکر از عسل استفاده نمود؟

شما می توانید به جای شکر از عسل بهره ببرید. در این صورت ارزش غذایی نوشیدنی شما بیشتر می گردد.

موهیتو خیار را می توان بدون آب گازدار درست کرد؟

بله شما می توانید این نوشیدنی لذیذ با خیار را بدون آب گازدار نیز درست کنید. اگرچه در دستور اصلی آن استفاده از آب گاز قید شده است .

منبع: افق کوروش
انتشار: 22 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1403 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 2255

به "طرز تهیه موهیتو خیار به روش کافی شاپ در 20 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه موهیتو خیار به روش کافی شاپ در 20 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید