طراحی داخلی دفتر نست در هند

به گزارش شهر سرگرمی، در ادامه فرایند شناخت پروژه های برتر طراحی داخلی و بازسازی ساختمان در دنیای معماری در این مقاله در شرکت طراحی و دکوراسیون داخلی خبرنگاران قصد داریم دکوراسیون اداری یکی از مجذوب کننده ترین و پیروز ترین طراحی داخلی اداری در سال 2018 ، در شهر گوجرات هند بپردازیم .

طراحی داخلی دفتر نست در هند

این محیط اداری به مساحت 450.0 m2 طراحی شده است .

در روبروی این دفتر که در طبقه سوم یک ساختمان که از کاربری های گوناگون در طبقات دیگر تشکیل شده است ، درختانی وجود دارد که تا این طبقه رشد نموده اند و چشم انداز زیبایی را برای این دفتر به ارمغان میاورند . هم چنین وجود پنجره های عظیم و متعدد در تمام نماهای این دفتر باعث شده است تمام فضاهای داخلی در این دفتر از نور طبیعی روز و تهویه مناسب بهره ببرند.

ایده ای که معمار برای طراحی این دفتر داشت ایجاد یک احساس در خانه در این محیط بود . به این صورت که فضایی به وجود آورد که کارمندان در آنجا احساس نمایند در خانه خودشان هستند و همان حس راحتی و آرامش منازلشان را در این دفتر به دست بیاورند و فکر ننمایند که در محیطی به نام اداره هستند .

معمار با ایجاد یک فضای دلنشین و گرم توانست به این ایده خود برسد . فضایی منظم که پر است از گیاهان و درختچه های کوچک که در سرتاسر این دفتر به چشم میخورد و این گیاهان به علت وجود پنجره های متعدد به راحتی از نور طبیعی روز بهره مند میشوند و به زیباتر و برجسته تر شدن فضای داخلی یاری فراوانی مینمایند. هم چنین وجود یک تراس عظیم در نمای شمالی این ساختمان و وجود گیاهان متنوع در این قسمت و حضور گیاهان بلند در باغچه روبرویی این ساختمان باعث شده است یک فضای استراحت مناسب و عالی برای کارمندان ایجاد گردد تا در اوقات مختلف بتوانند در آنجا دور یکدیگر جمع شوند و با نوشیدن قهوه به صحبت و گفتگو با یکدیگر بپردازند .

اما علت دیگری که این بازسازی و تعمیرات ساختمان را برای کارمندان و مشتریان خوشایند میکند استفاده زیاد از متریال چوب و متریال های طبیعی در این فضا است . استفاده از سنگ های طبیعی در کف قسمت هایی از بخش های کاری و فضای نشیمن داخل سالن ، این فضا را به طبیعت بیرونش نزدیک تر میکند . هم چنین استفاده از متریال چوب برای پارتیشن ها ، کتابخانه ، کمد ها ، درب ها ، میز و مبلمان داخل این دفتر علاوه بر این که در هماهنگی کامل با گیاهان موجود در داخل دفتر است ، حسی گرم و مجذوب کننده برای کارکنان و مشتری های این محیط ایجاد میکند . ترکیب سنگ طبیعی ، چوب طبیعی ، گیاهان سبز و نور روز همگی باعث ایجاد فضایی فوق العاده و زیبا برای این دفتر شده است .

از دیگر ایده های معمار برای این دفتر بهینه کردن فضا بوده است . به این ترتیب که فضاها را انعطاف پذیر نموده است . با ایجاد صفحه های کشویی برای اتاق ها ، میتوان با کشیدن این صفحه ها از آن اتاق ها به اسم فضایی خصوصی استفاده کرد و در مواقع دیگر با باز کردن این صفحه ، آن را به فضایی عمومی تبدیل و آن را به قسمت های دیگر سالن اضافه نمود. هم چنین اتاق های با دیوارهایی شیشه ای ضمن حفظ حریم خصوصی محیط به تعامل بیشتر فضاها و کارکنان یاری فراوانی میکند .

از دیگر متریال های دیگر به کار رفته در این دکوراسیون اداری دیوار گچی سفید و خاکستری است در کنار چوب های متعدد استفاده شده توانسته است به خوبی عمل کند و فضا را به تعادل برساند .

اتاقی که کاملا از چوب ساخته شده است ، کتابخانه این دفتر است که همه عناصر از قفسه ها ، میز و جایگاه های این قسمت و حتی سقف آن همگی از چوب ساخته شده اند فضایی گرم و مناسب را برای مطالعه کارکنان فراهم نموده است .

منبع: هیرادانا
انتشار: 6 شهریور 1400 بروزرسانی: 6 شهریور 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1725

به "طراحی داخلی دفتر نست در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی داخلی دفتر نست در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید