سخنگوی دولت انتخاب نمی گردد، زیرا افکار عمومی برای روحانی مهم نیست

به گزارش شهر سرگرمی، عبدالله ناصری عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان در تبادل نظر با خبرنگاران در خصوص خالی بودن جای سخنگوی دولت، گفت: تجربه سیاسی و تاریخی نشان می دهد که یکی از مسائل و ضعف های بزرگ هر دولتی این است که نتواند ارتباط خوبی بین خودش و افکار عمومی برقرار کند.

سخنگوی دولت انتخاب نمی گردد، زیرا افکار عمومی برای روحانی مهم نیست

وی اضافه کرد:در دولت دوم اصلاحات با ایجاد سخنگوی دولت، یکی از تجربه های خوب تاریخی شکل گرفت و همه به این موضوع اذعان داشتند.

عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان توضیح داد: به زعم همه رسانه های مخالف دولت و صدا و سیما که بیشتر اپوزیسیون دولت اصلاحات بود، سخنگوی دولت با حضور تمام وقت در عرصه سخنگویی نقش مهمی برای دولت ایفاء کرد.

ناصری خاطر نشان کرد: در دولت اصلاحات سخنگوی دولت جز مسئولیت دبیر دولت مسئولیت دیگری نداشت و تمام وقت در مسئولیت سخنگویی تمرکز بود و توانست علی رغم همه محدودیت ها و مظلومیت ها تصویری خوبی از دولت نشان دهد.

وی همچنین در خصوص اینکه چرا با گذشت مدت قابل توجهی از استعفای سخنگوی دولت، رئیس جمهور جایگزینی برای او انتخاب نکرده و دولت بدون سخنگوست؟ گفت: از اینکه در فکر آقای روحانی چه می گذرد؟ اطلاع ندارم اما به نظرم برای رئیس جمهور، دولتمردان و اطرافیان آقای روحانی افکار عمومی خیلی مهم نیست.

ناصری همچنین یادآور شد: جهت تجربه سیاسی دولتی که نتواند ارتباط با افکار عمومی برقرار کند دچار مشکل است.

عضو شورای مشورتی اصلاح طلبان یادآور شد: ظاهراً دولت فکر می نماید ارتباط دولت با افکار عمومی و یا سخن نگفتن و ارتباط برقرار نکردن تاثیری بر جامعه مدنی نمی گذارد و این از ناحیه سخنگو و از ناحیه خود رئیس جمهور مشهود است.

ناصری با انتقاد به برگزاری نشست های خبری فرمایشی رئیس جمهور، گفت: رئیس جمهور می توانست بیش از این کنفرانس مطبوعاتی با رسانه های داخلی و خارجی برگزار کند و در تلویزیون حضور پیدا کند.

وی ادامه داد: روحانی می توانست مصاحبه های چالشی را با حضور شهر سرگرمی و کارشناسان ورزیده شکل دهد چرا که من با مصاحبه های قالبی و دیکته شده از قبل موافق نیستم و برگزاری مصاحبه های چالشی در برنامه های زنده تلویزیون به نفع آقای روحانی است به شرطی که خود او اراده کند و بعضی از مسائل و واقعیات پیش رو را بیان کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 88

به "سخنگوی دولت انتخاب نمی گردد، زیرا افکار عمومی برای روحانی مهم نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت انتخاب نمی گردد، زیرا افکار عمومی برای روحانی مهم نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید