ترامپ در دو ایالت شرایط اضطراری گفت

به گزارش شهر سرگرمی، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ در سخنرانی شامگاه یکشنبه اظهار کرد که از رفتار چین در قبال بحران ویروس کرونا کمی ناراحت است و برای بار دیگر پکن را محکوم کرد که اطلاعات حیاتی درباره این ویروس را با کشورهای دیگر به اشتراک نگذاشته است.

ترامپ در دو ایالت شرایط اضطراری گفت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا با تکرار عبارت ویروس چینی گفت: مقامات چینی می بایست ما را زودتر درباره شیوع این ویروس مطلع می کردند.

با وجود اینکه ترامپ مقامات چینی را مسئول بخشی از گسترش ویروس کرونا می داند، اظهار کرد که روابط خوبی با شی جینپینگ، همتای چینی خود دارد.

وی همچنین تأکید کرد: روابط آمریکا و چین در سطح خوبی قرار گرفته است ولی انتظار داشتیم تا درباره این مشکل سه ماه زودتر به ما خبر دهند تا ما بتوانیم زندگی های بیشتری را در جهان نجات دهیم.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت، دولت فدرال واحدهای گارد ملی را برای سه ایالات که بیشترین لطمات را از کروناویروس متحمل شدند و شامل نیویورک، کالیفرنیا و ایالت واشنگتن می شوند، فعال کرده است.

ترامپ در کاخ سفید گفت: دولت فدرال از طریق آژانس فدرال مدیریت اضطراری، 100 درصد هزینه استقرار یگان های گارد ملی برای اجرای ماموریت های تایید شده به منظور توقف این ویروس را پرداخت می کند و فرمانداران آن مناطق مدیریت را بر عهده خواهند داشت.

این اظهارات در شرایطی مطرح می شود که شمار روز افزونی از ایالات آمریکا با بحران کرونا دست و پنجه نرم می کنند و فرمانداران ایالت ها از مردم می خواهند به منظور کمک در مهار کرونا در منازلشان بمانند. دست کم 32 هزار و 149 مورد ابتلا به کرونا در ایالات متحده شناسایی شده است و دست کم 400 تن جان داده اند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 859

به "ترامپ در دو ایالت شرایط اضطراری گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ در دو ایالت شرایط اضطراری گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید