تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال 2020

به گزارش شهر سرگرمی، ایسنا نوشت: یک منبع در صنعت فضایی روسیه به خبرگزاری روسی ریا نووستی گفته است که آمریکا استفاده از سفینه روسی سایوز برای فرستادن فضانوردان خود به ایستگاه فضایی و بازگشت آنان به زمین را تا آوریل 2020 ادامه خواهد داد تا در صورت تأخیر در پرتاب و پروازهای منظم سفینه های جدید آمریکایی، حضور آنان در این مجتمع مداری تعطیل نشود.

تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال 2020

پیشتر یک منبع دیگر به این خبرگزاری گفته بود که روسیه یک ماه و نیم پیش در ماه دسامبر 2018، به آمریکا تذکر داده بود که اگر حضور فضانوردان آمریکایی ادامه ندارد، به آنها اطلاع دهند تا سازمان فضایی روسیه برای تکمیل مسافران ناو سایوز تمهیدات لازم را ببیند و نسبت به بستن قرارداد جهت آموزش فضانوردان خارجی برای سفر به ایستگاه فضایی بین المللی اقدام کند. بر اساس گفته این منبع، به دنبال مذاکرات اجرا شده بین نمایندگان دو سازمان فضایی، در برنامه سفر فضانوردان تغییراتی حاصل شده و اکنون طرحی در دست اجرا است که بر اساس آن، دو فضانورد ناسا به جای اقامت معمول 6 ماهه در ایستگاه فضایی بین المللی، 9 ماه در آن باقی خواهند ماند. بنا بر برنامه جدید، نیکلاس هیگ که قرار است به عنوان مهندس پرواز در روز 14 مارس به همراه الکسیآوچینین و کریستینا کخ با سایوز ام. اس -12 به ایستگاه فضایی بین المللی سفر کند در روز 18 دسامبر با سایوزام. اس -13 به زمین بر می گردد و اندرو مورگان در 6 ژوئیه با سایوز ام. اس -13 به ایستگاه می رود و با سایوز ام.اس -15 در آوریل 2020 به پرواز خود انتها خواهد داد. به گفته وی، این کار اجازه می دهد ناسا حداقل یک فضانورد در بخش آمریکایی ایستگاه داشته باشد تا بتواند آن را فعال نگاه دارد. بنابراین، اگر تأخیری در شروع پروازهای منظم سفینه های جدید آمریکا رخ دهد، بخش تحت نظر ناسا محافظت می گردد. به بیان دیگر، وابستگی طرف آمریکایی به سایوزهای روسی از دسامبر 2019 تا آوریل 2020 ادامه خواهد داشت. با زمین گیر شدن شاتل های فضایی و انتها دادن به عملیات پروازی این فضاپیمای خطرناک که جان 13 نفر را طی دو سانحه گرفت، از سال 2011، آمریکایی ها عملاً برای فرستادن فضانوردان خود به ایستگاه فضایی بین المللی و بازگشت آنها به زمین به استفاده از ناو کیهانی روسی سایوز نیازمند شدند. گرچه از همان زمان چند شرکت آمریکایی توانستند موافقتنامه ای برای ساخت سفینه های سرنشین دار با ناسا ببندند، اما عملاً ساخت، آزمایش و پرتاب آنها به طور مداوم به تعویق می افتند.

در حال حاضر، قرار است پرواز منظم این سفینه ها از اواخر سال 2019 شروع گردد، اما با توجه به سوابق امر، هیچ گونه ضمانتی برای مشخص زمان دقیق از سرگیری مأموریت فضانوردان ناسا با سفینه های آمریکایی وجود ندارد.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 22 خرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 100

به "تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تداوم پرواز فضانوردان آمریکا با سفینه سایوز تا سال 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید