بوی مهر و انتها 7 ماه بلاتکلیفی، انتها فراق اسکوچیچ و ملی پوشان

به گزارش شهر سرگرمی، اگر مسئله ای پیش نیاید و تعویق بازی های ملی تمدید نشود، بالاخره سرمربی کروات و بازیکنان تیم ملی به مراد دل خود می رسند و می توانند بعد از ماه ها تعطیلی، در اردوی مهر ماه حاضر شوند.

بوی مهر و انتها 7 ماه بلاتکلیفی، انتها فراق اسکوچیچ و ملی پوشان

به گزارش خبرنگاران، در هیاهوی جابجایی لیگ برتر و حواشی مربوط به تیم های استقلال و پرسپولیس، هماهنگی های لازم برای برگزاری اردوی تیم ملی بعد از هفت ماه تعویق اجرا شده و اگر مشکل خاصی پیش نیاید، دراگان اسکوچیچ و ملی پوشان بالاخره به همدیگر می رسند تا طلسم لغو اردوها و بازی های ملی شکسته شود.

در واقع از زمان روی کار آمدن سرمربی کروات در تیم ملی با ظهور و شیوع ویروس کرونا در دنیا همراه بوده و از بد ماجرا، تیم های ملی در اولویت کمتری در مقایسه با تیم های باشگاهی قرار گرفتند تا همزمان با برگزار نشدن بازی های ملی، مساله پایان همکاری ایران و اسکوچیچ هم مطرح شود.

با این وجود، اسکوچیچ این روزها با امیدواری بیشتری کار می کند چون زمان تشکیل اردو و بازی تدارکاتی با ازبکستان در مهر 99 هماهنگ شده اما با وجود کرونا و همه گیری این ویروس مهلک در دنیا، همچنان خیال اسکوچیچ راحت نیست. او می گوید: روزهای سختی است زیرا به دلیل شیوع کرونا نمی توانیم بازی کنیم. البته این مشکل فقط برای ایران نیست بلکه تمام تیم های دنیا با آن درگیر هستند. بی صبرانه منتظر برگزاری بازی های تدارکاتی هستیم.

اردوی 10 روزه تیم ملی در مهر ماه

طبق اعلام فدراسیون فوتبال، اردوی تیم ملی ایران با توجه به حضور چهار تیم لیگ برتری در لیگ قهرمانان آسیا، دیرتر و از 12 مهر (شنبه) آغاز می شود و تا 21 مهر ادامه دارد اما همچنان تیم ملی چهار روز از آغاز پنجره بازی های ملی در دنیا جلوتر است. از میان ملی پوشان، بازیکنانی که مسئله ای از بابت محدودیت های تردد به ایران نداشته باشند، طبق اعلام فهرست اسکوچیچ از داخل و خارج کشور در آکادمی فوتبال به اردوی تیم ملی ملحق خواهند شد.

تیم ملی 17 مهر (پنج شنبه) یعنی پنچ روز بعد از تشکیل اردو در تاشکند با ازبکستان بازی دارد اما مشخص نیست کاروان ایران چه زمانی راهی پایتخت این کشور می شود تا در دیدار محبت آمیز با این تیم شرکت کند.

اولین بازی اسکوچیچ و ایران در آزادی

بازی با تاجیکستان هنوز قطعی نشده اما دپارتمان تیم های ملی از انجام برخی مذاکرات برای نهایی شدن این مسابقه خبر داده است که در صورت توافق طرفین، 21 مهر این دیدار برگزار خواهد شد.

پیش از این فدراسیون فوتبال از برگزاری این بازی در ورزشگاه آزادی خبر داده که می تواند اولین بازی رسمی ایران و اسکوچیچ در سال 2020 در ایران باشد.

اسکوچیچ به ابهامات جامعه فوتبال پاسخ می دهد

تشکیل اردو و برگزاری بازی های تدارکاتی به خصوص دیدار با ازبکستان، می تواند موجب شناخت بیشتر جامعه فوتبال با سرمربی جوان تیم ملی شود؛ مردی که با انتقادهای فراوان روی نیمکت تیم ملی نشست. با این حال او در ماه های گذشته بسیار پرتلاش ظاهر شده و تقریبا تمام بازی های مهم را حتی در شهرستان ها به تماشا نشسته است.

از ابهامات مهم درباره تیمی که اسکوچیچ خواهد ساخت، مربوط به کسانی است که به تیم ملی دعوت می کند و اینکه چه نگرشی در نوع و سبک بازی تیمش ایجاد خواهد کرد. این سرمربی کروات هنوز خودش هم پاسخ این سوال را نمی داند اما مطمئنا دنبال ایجاد تغییرات است به گونه ای که می گوید: سعی می کنم تیم جدیدی بسازم اما امکان دارد از بازیکنان قدیمی هم استفاده کنیم. در حال حاضر بیشتر تمرکزمان روی تغییر سبک بازی تیم ملی است.

تیم ملی در دوران هشت ساله کارلوس کی روش یک بازی صرفا تدافعی و البته نتیجه گرا را به نمایش گذاشت که شاید نتوانست بیشتر هواداران را از نوع بازی خود راضی کند اما موجب غرور هر هواداری در جام دنیای شد.

در عوض در دوره کوتاه ویلموتس، نوعی سردرگمی همراه با شکست برای ایران و هواداران رقم خورده که اسکوچیچ سعی دارد این ایراد را ترمیم کند تا از تلفیق بازی هجومی مدنظر ویلموتس و ساختار تدافعی مستحکم کی روش، یک تیم باصلابت برای رویدادهای مهم از جمله انتخابی جام دنیای بسازد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آبان 1399 بروزرسانی: 3 آبان 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1161

به "بوی مهر و انتها 7 ماه بلاتکلیفی، انتها فراق اسکوچیچ و ملی پوشان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بوی مهر و انتها 7 ماه بلاتکلیفی، انتها فراق اسکوچیچ و ملی پوشان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید