بعضی بهبودیافتگان کرونا با اختلال های روانی روبرو می شوند

به گزارش شهر سرگرمی، اختلالات روحی و روانی در بهبودیافتگان کرونا دلایلی دارد که از مهم ترین آن ها می توان ترس از بستری شدن در بیمارستان و ابتلا به بیماری کرونا اشاره نمود. در این شرایط توصیه می گردد راه حل های کنترل استرس و ترس را درون خود تقویت کنید.

بعضی بهبودیافتگان کرونا با اختلال های روانی روبرو می شوند

از دیگر دلایل آن می توان به عوامل غیربیولوژیکی مثل تحت تاثیرقرار دریافت شرایط زندگی، از دست دادن شغل و نگرانی از بهبودی اشاره نمود. تاثیر کرونا بر روی مغز و سندروم پس از مراقبت ویژه، از دیگر عوامل دخیل در اختلالات روحی بعد از بهبودیافتگی کرونا محسوب می شوند.

طبق تحقیقات، افراد دارای اختلالات روانپزشکی، زنان جوان، افراد مسن و افراد دارای فرزند خردسال بیش از دیگران در معرض اختلالات روحی بعد از کرونا قرار می گیرند.

روش های مقابله با آسیب های های روانی پس از بهبودی کرونا

- برای افرادی که استرس و ترس بیشتری را در شرایط کرونا تجربه می نمایند، توصیه می گردد دنبال کردن اخبار و رسانه های اجتماعی را به حداقل برسانند.

- دوری از تنهایی و انجام فعالیت های لذت بخش مانند کتاب خواندن یا برقراری ارتباط با دیگران به وسیله تماس تصویری می تواند یکی از راه چاره های مقابله با اختلالات روحی بعد از بهبود بیماری کرونا باشد.

- رژیم غذایی سالم و غنی از میوه و سبزیجات و ورزش روزانه مثل یوگا و پیاده روی از دیگر یاری دهنده های خوب بعد از بهبود یافتن بیماری کرونا محسوب می شوند.

عمل به توصیه های بیان شده و از همه مهم تر دوری از هرگونه استرس بهترین یاری نماینده به افراد بهبود یافته از بیماری کرونا هستند.

منبع: همگردی
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1459

به "بعضی بهبودیافتگان کرونا با اختلال های روانی روبرو می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی بهبودیافتگان کرونا با اختلال های روانی روبرو می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید