بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت

به گزارش شهر سرگرمی، خبرنگاران | سرویس اخبار -شرکت آمریکاییMicron از تولیدکنندگان بزرگ قطعات حافظه در جهان، علی رغم تحریم های آمریکا علیه هوآوی، عرضه محصولات خود را به این شرکت حتی قبل از اعلان این دولت از سر گرفته است. انتظار می رود این فرایند سرعت بگیرد و تا آخر سال رشد بالایی را تجربه کند.

بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت

مدیرعامل Micron اعلام کرده این شرکت در دو هفته اخیر و پس از بررسی جوانب مختلف تحریم های آمریکا، عرضه و فروش محصول به هوآوی را مجدد آغاز کرده است. به گزارش رویترز، او در این باره در جلسه ای به سرمایه گذاران شرکت گفته است:

ما متوجه شدیم که می توانیم بدون نقض قانون، برخی از محصولات خود را به هوآوی عرضه کنیم. چرا که محصولات ما مشمول مقررات صادرات و لیست تحریم ها نمی شوند. اما به هر حال، در خصوص شرایط تجارت با هوآویهنوز ابهاماتی وجود دارد و نمی توانیم حجم فروش یا بازه زمانی خاصی را تعیین کنیم.

این صحبت ها قبل از اعلام اخیر ترامپ برای برداشتن تحریم ها و نشاندهنده علاقمندی و پیگیری این شرکت های بزرگ به رفع موانع بوده، موانعی که حال به نظر می رسد مرتفع شده باشد.

گفتنی است که بعد از وارد کردن هوآوی به لیست تحریم آمریکا در ماه می، این شرکت از خرید تجهیزات، قطعات و خدمات نرم افزاری شرکت های آمریکایی منع شد. اما این اتفاق بیشتر شرکت های آمریکایی را تحت تاثیر قرار داد؛ چرا که با این محدودیت ها، آن ها از وجود مشتری بزرگی مانندهوآوی محروم می شدند و همین باعث افت شدید فروش این شرکت هامی شد.

انجمن صنایع نیمه هادی آمریکا که شرکت هایی چون اینتل و Micron عضوی از آن هستند، معتقدند برخی از محصولات و تراشه ها مشمول قوانین تحریمی دولت آمریکا نمی شوند؛ به همین خاطر آن ها می توانند به تجارت خود با هوآوی ادامه دهند. اخیراً نیویورک تایمز نیز گزارش داده بود که کمپانی اینتل نیز روابط تجاری خود با هوآوی را از سر گرفته است.

این طور به نظر می رسد که با گذشت زمان، شرکت های فناوری آمریکایی به دلیل از دست دادن مشتری بزرگی مثل هوآوی، با کاهش فروش و افت سهام روبرو شده اند و برای برون رفت از این شرایط، گفت وگو با مسئولان دولتی آمریکا را آغاز کرده اند تا بتوانند تحریم ها را کنار زده و با از سرگیری روابط تجاری خود با هوآوی، زیان های خود را جبران کرده و به حالت قبل بازگردند. با توافق اخیر دولت آمریکا و چین در اجلاس G20 انتظار می رود این فرایند سرعت بیشتری بگیرد.

منبع: setare.com
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1556

به "بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت کمپانی های آمریکایی به سمت هوآوی؛ شرکت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید