اثربخشی واکسن کرونا از چه زمانی شروع می گردد؟

به گزارش شهر سرگرمی، خبرگزاری خبرنگاران- با آغاز واکسیناسیون عمومی در برابر کرونا، سوالاتی از قبیل زمان آغاز اثربخشی واکسن، ماندگاری ایمنی در گروه های مختلف و ... مطرح شده است که باید به صورت دقیق و علمی به آن ها پاسخ داد.

اثربخشی واکسن کرونا از چه زمانی شروع می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، یکی از پرسش های مربوط به واکسن کرونا این است که اثربخشی واکسن از چه زمانی شروع می گردد و تا چه زمانی ماندگار می ماند؟. باید توجه کرد که ایمنی زایی واکسن کرونا، دو تا سه هفته بعد از تزریق نوبت اول شروع می گردد و دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم هم کامل می گردد؛ بنابراین ریسک ابتلا به بیماری کرونا در روز های ابتدایی بعد از تزریق واکسن وجود دارد و نباید نادیده گرفته گردد.

در عین حال ماندگاری ایمنی در برابر ویروس کرونا بعد از تزریق واکسن های کووید-19 معین نیست، اما انتظار می رود دو هفته بعد از کامل شدن واکسیناسیون، فرد واکسینه شده حداقل 6 ماه در برابر ویروس کرونا ایمنی داشته باشد.

از سوی دیگر ممکن است بپرسید که به طور کلی مقدار اثربخشی واکسن های کووید-19 چقدر است؟. در این زمینه باید گفت که همه واکسن های کووید-19 به طور قابل توجهی ریسک تشدید بیماری و مرگ ومیر ناشی از بیماری کووید-19 را در صورت ابتلا کاهش می دهند.

بعلاوه این واکسن ها ریسک ابتلا به صورت ناقل با علائم خفیف و یا بدون علامت به بیماری کووید19 را هم کاهش می دهند. با این وجود اطلاعات در خصوص مقدار اثربخشی واکسن های کووید-19 در برابر سوش های نوپدید ویروس کرونا محدود است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 14 مهر 1400 بروزرسانی: 14 مهر 1400 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1766

به "اثربخشی واکسن کرونا از چه زمانی شروع می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثربخشی واکسن کرونا از چه زمانی شروع می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید