آمریکا از ورود 12 دانشجوی ایرانی جلوگیری کرد

به گزارش شهر سرگرمی، ویزای 12 دانشجوی ایرانی به آمریکا که قرار بوده برنامه های تحصیلات تکمیلی خود را آغاز کنند، به طور ناگهانی لغو شده است.

آمریکا از ورود 12 دانشجوی ایرانی جلوگیری کرد

به گزارش مهر به نقل از نیویورک تایمز، ویزای 12 دانشجوی ایرانی که قرار بود برنامه های تحصیلات تکمیلی خود را در رشته های مهندسی و علوم رایانشی آغاز کنند، در ماه جاری لغو و از پرواز آنها به ایالات متحده آمریکا جلوگیری شده است.

وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده است هیچ تغییری در سیاست های مربوط به ویزای دانشجویی انجام نداده است. از سوی دیگر مقامات آموزش عالی این کشور نیز اعلام کرده اند مسائل مربوط به ویزا در فصل پاییز برای صدها هزار دانشجوی بین المللی که در دانشگاه ها و کالج های آمریکایی تحصیل می کنند، به وجود می آید.

اما این گروه از دانشجویان ایرانی که بیشتر آنها در سیستم دانشگاهی ایالت کالیفرنیا تحصیل می کنند، اعلام کرده اند ویزای آنها در آخرین لحظه و بدون هیچ گونه توضیحی لغو شده است.

بر طبق این گزارش، از سفر برخی از این دانشجویان در پروازهای کشورهای حوزه خلیج فارس جلوگیری به عمل آمده و یکی از دانشجویان نیز در فرودگاه بین المللی بوستون لوگان دستگیر و دیپورت شده است.

به گفته بیشتر این دانشجویان، طبق یکی از صفحات وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا، پرونده های ویزای آنها 30 آگوست بروزرسانی شده و از پرواز آنها به آمریکا در اوایل سپتامبر جلوگیری شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 347

به "آمریکا از ورود 12 دانشجوی ایرانی جلوگیری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا از ورود 12 دانشجوی ایرانی جلوگیری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید