پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد معدوم شدند

به گزارش شهر سرگرمی، تهران (پانا) - ماکنعلی در خصوص معدوم سازی پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد، توضیحاتی را ارائه داد.

پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد معدوم شدند

از پروفایل ما وبلاگ بخار دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، علی صفر ماکنعلی رئیس سازمان دامپزشکی کشور در خصوص معدوم شدن پرندگان مبتلا به آنفلوانزای حاد، گفت: مجموع پرندگان معدوم شده مبتلا به آنفلوانزای حاد 671 قطعه بوده است که ممکن است این عدد در حد کمی تغییر کند. غرامت این پرندگان توسط سازمان دامپزشکی پرداخت می شود.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: اکنون تمام پرندگان معدوم شده اند و هیچ پرنده ای باقی نمانده است. یکی از مراکزی که پرندگان در آنجا مبتلا شده اند، پروانه موقت 3 ماه داشته که تا 15 بهمن معتبر بوده و بایستی بعد از 15 بهمن اقدام به تمدید پروانه می کرده و تمدید هم منوط به یک سری اصلاحات قرنطینه ای است.

ماکنعلی ادامه داد: این باغ پرندگان اقدام به کسب استاندارد های حداکثری در همان مدت زمان پروانه کرده بود و باید یک سری تعهدات را بر آورده می کرد، این مرکز همواره تحت رصد و پایش بوده است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان کرد: بازدید از باغ پرندگان کشور ممنوع شده است، باغ های پرندگان بایستی تمامی پرندگان را تحت نظر قرار دهند، در غیر این صورت اجازه بازدید به همگان نخواهیم داد.

او در خصوص آخرین آمار از پرندگان مرده در تالاب میانکاله گفت: طبق آخرین داده ها تا انتها روز گذشته 5 هزار و 813 قطعه در تالاب تلف شده اند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: fun30t1.ir شناسه مطلب: 1442

به "پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد معدوم شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرندگان مبتلا به آنفلوانزای فوق حاد معدوم شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید